19/09/2011

Patent TRANSCENDa nagrodzony

Transcend zdobył Srebrny Medal na National Invention and Creation Award 2011 – prestiżowym plebiscycie organizowanego przez Tajwańskie Biuro Własności Intelektualnej. Nagradzane w nim są najlepsze patenty złożone przez tajwańskie przedsiębiorstwa. Transcend został wyróżniony za specjalną technologię obiegu i dostępu do danych w pamięciach trwałych – w tym dyskach SSD.

Opracowana przez Transcend technologia pozwala na zwiększenie szybkości odczytu danych oraz zwiększa ich bezpieczeństwo.

Polega ona na tym, że główny kontroler dzieli przychodzące dane na wiele części i rozprowadza je po różnych blokach pamięci. Taka metoda wpływa pozytywnie na wydajność zapisu.

Dodatkowo kontroler główny (lub subkontrolery) wykonuje kopie zapasowe podzielonych elementów i zapisuje je na wielu blokach, co pozwala na szybkie odzyskanie danych w razie błędów czy uszkodzeń.

Patent znalazł zastosowanie w obecnej linii dysków SSD Transcenda zarówno z segmentu konsumenckiego jak i przemysłowego.

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...