10/10/2011

Długo oczekiwany Sony Tablet S już w sprzedaży

W ofercie Vobis debiutuje pierwszy tablet Sony. Zbudowany on został w oparciu o wydajną platformę Nvidia Tegra 2 i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. Oprócz tego, uwagę przyciąga estetyczny design urządzenia, starannie dopracowana ergonomia i certyfikat PlayStation.

Sony Tablet S to nowość na rynku multimedialnych urządzeń mobilnych. Zapewnia on wysoką wydajność, dzięki dwurdzeniowej platformie Nvidia Tegra 2 i stanowi idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na wygodnym oraz szybkim surfowaniu po Internecie. Strony wyświetlane są na 9,4-calowym wyświetlaczu TruBlack o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, który zapewnia wysoką jakość obrazu i dzięki temu idealnie nadaje się do oglądania filmów, przeglądania zdjęć i korzystania z gier.

Urządzenie przykuwa wzrok bardzo ładnym wzornictwem, które, co szczególnie istotne podczas dłuższej obsługi, idzie w parze z ergonomiczną konstrukcją. Grubość obudowy nie jest stała, lecz łagodnie rośnie, dzięki czemu po położeniu na płaskiej powierzchni tablet zapewnia użytkownikowi bardziej naturalny kąt dla pisania. Ponadto, ciężar został przeniesiony bliżej środka dłoni, co poprawia komfort korzystania z komputera w ruchu, natomiast pewny uchwyt ułatwia pokrywający tylną część antypoślizgowy materiał.

Sony Tablet S może też z powodzeniem pełnić rolę bardzo wygodnego czytnika e-booków. To jednak nie koniec jego zalet. Może się on bowiem pochwalić certyfikatem PlayStation. Co to oznacza? Możliwość grania w takie gry jak Crash Bandicoot i Pinball Heroes oraz dostęp do mnóstwa innych tytułów z PS1 i PlayStation Portable.

Kolejnym atutem tabletu jest wbudowany uniwersalny pilot na podczerwień (jest on kompatybilny z każdą marką) oraz technologia DLNA (Digital Living Network Alliance). Dzięki niej urządzenie możne się bezprzewodowo komunikować z innymi kompatybilnymi urządzeniami i np. przesłać zdjęcia na ekran telewizora lub odtwarzane pliki muzyczne do systemu kina domowego.

Nowość pracuje pod kontrolą systemu Android 3.1 (możliwa aktualizacja do wersji Android 3.2) i wyposażona została w 16 GB lub 32 GB wewnętrznej pamięci flash, 1 GB pamięci RAM, 5-megapikselowy aparat cyfrowy z tyłu obudowy oraz umieszczoną nad ekranem 0,3-megapikselową kamerkę przeznaczoną do wideorozmów.

Waga urządzenia oraz wymiary to, odpowiednio, niespełna 0,6 kg i 10 x 241 x 173 mm, natomiast pojemność zastosowanego akumulatora litowo-jonowego wynosi 5000 mAh.

Tablet oferowany jest przez firmę Vobis w dwóch wersjach różniących się ilością wbudowanej pamięci. Ich ceny to: Sony Tablet S 16 GB – 1999 zł, Sony Tablet S 32 GB – 2399 zł.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...