04/10/2011

Garmin Forerunner 910XT – nowy wymiar aktywności

Garmin International w dniu dzisiejszym zaprezentował Forerunner  910XT – wielofunkcyjne urządzenie GPS dla osób aktywnie uprawiających wiele dyscyplin sportowych.

Forerunner 910XT pozwala na dostęp do szczegółowych informacji odnośnie przepłyniętego dystansu, prędkości/tempa, wysokości czy wartości tętna podczas biegania lub jazdy na rowerze. Urządzenie, mimo niewielkich gabarytów, wyposażone jest m.in. w barometryczny wysokościomierz i czytelny wyświetlacz. Ponadto wbudowana bateria zapewnia do 20 godzin pracy. Forerunner 910XT będzie prezentowany podczas przygotowań do Mistrzostw Świata w triathlonie w Kona na Hawajach, które rozpoczną się 8 października 2011.

Urządzenie Forerunner 910XT przystosowane jest do pracy zarówno na basenach jak i akwenach otwartych. Najnowszy produkt Garmin zapewnia wodoodporność do 50 metrów i jest pierwszym, wielofunkcyjnym zegarkiem dla sportowców, który jest w stanie dokonać dokładnych pomiarów przepłyniętego dystansu, efektywności oraz tempa pływania. Dodatkowo 910XT umożliwia wyliczenie punktacji SWOLF – czasu przepłynięcia pojedynczej długości basenu oraz cykli ruchów wykonanych rękoma na tym dystansie. Im niższy wynik SWOLF, tym lepsza efektywność pływania. Na otwartych zbiornikach wodnych urządzenie Garmina oferuje funkcje rejestrowania przepłyniętej trasy, co pozwala później na dokładne prześledzenie naszych dokonań za pomocą mapy w serwisie Garmin Connect. Wytrzymała konstrukcja oraz łatwa obsługa sprawiają, że Forerunner 910XT możemy wykorzystać także w wielu innych sportach wodnych, takich jak wioślarstwo, kajaki czy windsurfing.

Za sprawą elastycznego zapięcia szybko i bez najmniejszych problemów zamontujemy Forerunnera 910XT zarówno na ramie roweru jak i na przegubie dłoni. Ponadto naciśnięcie jednego przycisku pozwala na płynne przełączenie zegarka z trybu pływackiego na rowerowy, co zostaje również odnotowane w specjalnym logu. Rozwiązanie takie umożliwia dokładną analizę poszczególnych etapów danej trasy – od startu aż do mety, co z całą pewnością docenią triathloniści. Niewątpliwym plusem 910XT jest także dwudziestogodzinny czas pracy na baterii, który w zupełności wystarczy nawet w przypadku intensywnego treningu.

Forerunner 910XT umożliwia zaprogramowanie alarmów dźwiękowych i wibracyjnych, które będą powiadamiały o przyśpieszonym pulsie, zwiększonym tempie czy przebytym, określonym dystansie. Ponadto funkcja efektywności treningu, wykorzystująca monitor pracy serca, pozwala na dokładne przeanalizowanie obciążenia organizmu w trakcie wysiłku. Forerunner po wprowadzeniu odpowiednich danych przez użytkownika gwarantuje śledzenie efektywności danej sesji rowerowej lub biegowej.

Forerunner 910XT oferuje przydatną funkcję motywującą do poprawy własnych osiągów – Virtual Racer. Pozwala ona na porównywanie i analizowanie własnych wyników na przestrzeni czasu. Ponadto możemy rywalizować z innymi użytkownikami, którzy dane na temat swoich treningów i tras biegowych udostępnili w serwisie społecznościom Garmin Connect (http://connect.garmin.com).

Forerunner 910XT, podobnie jak dostępne na rynku produkty Garmina przeznaczone dla sportowców, umożliwia bezprzewodową wymianę danych i synchronizację z miernikami mocy, monitorami pracy serca i innymi urządzeniami zapewniającymi wsparcie dla technologii ANT+. Forerunner 910XT będzie również w pełni kompatybilny z miernikiem mocy dla rowerzystów Garmin Vector.

Zgodnie z przyjętymi planami Forerunner 910XT ma trafić do sprzedaży w Polsce w połowie listopada 2011 w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 399 euro.

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...