Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

20/10/2011

Leadtek WinFast GTX 560 Ti Hurricane – cichy i wydajny

Leadtek Research zaprezentował najnowszą kartę graficzną – WinFast GTX 560 Ti Hurricane. Model ten bazuje na cieszącym się dużą popularnością układzie GeForce GTX 560 Ti, który charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem wydajności do ceny. Dodatkowym atutem WinFast GTX 560 Ti Hurricane jest autorski system chłodzenia złożony z dwóch, wysokowydajnych wentylatorów. Konfiguracja taka zapewnia doskonałą wydajność przy zachowaniu wysokiego komfortu pracy.

Na sześciowarstwowej płytce PCB WinFast GTX 560 Ti znajdziemy dobrze już znany układ GF114 składający się z 384 rdzeni CUDA, który do komunikacji z pamięciami GDDR5 używa 256-bitowej magistrali. Sam GPU pracuje z częstotliwością 822 MHz natomiast 1 GB pamięci taktowany jest zegarem 2000 MHz. Idealnym dopełnieniem całości jest rewelacyjny układ chłodzenia wykorzystujący solidny radiator, pokrywający niemal całą powierzchnię karty graficznej, system ciepłowodów oraz dwa wysokowydajne wentylatory.


WinFast GTX 560 Ti w pełni wykorzystuje możliwości oferowane przez Microsoft Windows 7 oraz zapewnia szerokie wsparcie dla teselacji, DirectX 11 czy Shader Model 5.0. Ponadto w najnowszej karcie WinFast nie zabrakło obsługi kluczowych technologii NVIDIA PhysX, 3D Vision oraz CUDA. Połączenie tych wszystkich elementów sprawia, że WinFast GTX 560 Ti to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy szukają wydajnej a przy tym cichej karty graficznej.


WinFast GTX 560 Ti Hurricane umożliwia połączenie dwóch kart w trybie 2-way SLI, dzięki czemu możemy liczyć na jeszcze wyższą wydajność. Ponadto karta wyposażona jest w dwa złącza DVI-I i jedno mini-HDMI, które pozwala na przesyłanie wysokiej jakości sygnału audio 7.1 LPCM bezpośrednio przez interfejs PCI Express, bez konieczności używania dodatkowych wyjść S/PDIF.

Przeczytaj także:   Hannspree SJ – telewizory z zabezpieczeniem

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku