05/10/2011

Motorola ATRIX już w Polsce

Motorola Mobility Polska ogłosiła polską premierę najnowszego smartfona Motorola ATRIX, telefonu wyposażonego w 2-rdzeniowy procesor i mającego dysponować mocą przenośnego komputera. Dzięki  aplikacji Motorola Webtop, po umieszczeniu telefonu w stacji dokującej Lapdock, bądź HD Multimedia Dock, można  korzystać w pełni z możliwości przeglądarki Mozilla Firefox 4.0 oraz Adobe Flash.


Motorola Atrix został zaprojektowany w taki sposób by stał się pierwszym i najważniejszym źródłem oraz narzędziem do tworzenia, edytowania i przeglądania dokumentów i multimediów.  Dzięki  aplikacji Motorola Webtop oraz akcesoriom dokującym, umożliwiającym szybkie podłączenie smartfona do większego ekranu i pracy na tradycyjnej klawiaturze, użytkownik ma  mieć wrażenie, że korzysta z tradycyjnego komputera.

Korzystanie z aplikacji Webtop w pełni uwalnia multifunkcjonalność telefonu. Można  jednocześnie korzystać z ulubionych aplikacji z Android Market na większym ekranie, otwierać wybrane strony w pełnoekranowym formacie przeglądarki, wysyłać wiadomości, odbierać e-maile, otwierać pliki oraz wykonywać rozmowy telefoniczne. Dodatkowo specjalne Centrum Rozrywki umożliwia przeglądanie zdjęć, odtwarzanie muzyki i filmów na telewizorach HD. Nawet  jeśli wyjmiemy smartfon ze stacji dokującej w trakcie rozmowy, nie stracimy nawiązanego połączenia.

Klienci biznesowi posiadający konto Citrix  dzięki aplikacji Webtop zyskują dostęp do zintegrowanej aplikacji Citrix Receiver, dającej bezpieczny i szybki dostęp do wirtualnych pulpitów m.in Windows, sieciowych i biurowych aplikacji przechowywanych na Citrix XenDesktop.

Motorola Lapdock:
•    Niezwykle cienka konstrukcja o wadze zaledwie 1.1kg, 11.6-calowy ekran, pełna klawiatura, głośniki stereo i 36Wh trój-komorowa bateria, zapewniającą do 8 godzin pracy. Wystarczy tylko umieścić Motorolę ATRIX  w gnieżdzie dokującym  i cieszyć się prawdziwą mobilnością w pracy, w domu, czy w podróży. Ponad to obudowa jest cieńsza i lżejsza od większości dzisiejszych laptopów.

Stacja Multimedialna HD:

•    Port dokujący wyposażony w 3 wejścia USB i jedno HDMI – może być używany do obsługi pulpitu, dzięki możliwości podłączenia tradycyjnego monitora z wyjściem HDMI, klawiaturą, myszką i głośnikami. Stacja może zostać podłączona do telewizora posiadającego wyjście HDMI oraz kina domowego.

Najważniejsze cechy i specyfikacja telefonu Motorola ATRIX

•    Motorola ATRIX działa w oparciu o system operacyjny Android 2.3 z odświeżonym intuicyjnym interfejsem; mocniejsza bateria i menadżer danych umożliwia łatwiejsze zarządzanie aplikacjami.
•    Dostęp do ponad 250 000 aplikacji i gier na Android Market
•    2-rdzeniowy procesor do szybszego przeglądania stron internetowych, pracy z dokumentami oraz grania
•    1GB pamięci RAM odpowiadający za wielofunkcyjność smartfona m.in.: możliwość otrzymywania i odpisywania na maile w trakcie oglądania filmu.
•    Wyświetlacz qHD o wysokiej rozdzielczości obrazu, obsługujący 24-bitowe kolory, ułatwiający korzystanie z telefonu zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz.
•    Kamera do wideo rozmów oraz dodatkowa nagrywająca w jakości HD
•    Wygodny czytnik linii papilarnych do bezpiecznego odblokowywania telefonu, zapewniający dodatkowe zabezpieczenie
•    48GB pamięci: 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o 32GB dzięki karcie MicroSD
•    2,4 i 5 GHz Wi-Fi 802.11n umożliwiające nawet o 50 procent szybsze, w porównaniu z innymi smartfonami, pobieranie i wysyłanie danych przez WiFi,
•    Mniej niż 11 mm grubości z ekstra pojemną 1930 mAh baterią, umożliwiającą  dłuższe rozmów i dłuższy czas pracy.
•    Dwa mikrofony z systemem redukcji szumów po to, by twój głos był lepiej słyszalny nawet w głośnym otoczeniu
•    Obsługa rejestracji obrazu HD i odtwarzanie większości standardów multimedialnych

Motorola ATRIX będzie dostępna w Polsce od 10 października 2011 roku w sprzedaży detalicznej w cenie 1999 PLN.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...