25/10/2011

TrustPort wypuszcza nowe narzędzie – TrustPort Tools

Nowe narzędzie do zabezpieczenia poufnych danych firm i przedsiębiorstw  TrustPort Tools  jest już dostępne na Polskim rynku.

Ochrona poufnych danych jest niezastąpionym elementem zabezpieczenia komputerów. Narzędziem zapewniającym szyfrowanie i rozdrabnianie danych jest TrustPort Total Protection, ale na potrzeby przedsiębiorstwa lub osób, które nie wymagają pełnego pakietu bezpieczeństwa, firma TrustPort wypuściła nowy produkt który jest idealną odpowiedzią na potencjalną utratę poufnych danych.

„Niektórym z naszych klientów, zarówno obecnych jak i potencjalnych, brakowało możliwości zakupu oprogramowania tylko do ochrony danych „, wyjaśnia Marcela Parolkova, dyrektor sprzedaży w TrustPort.

TrustPort Tools to modularne oprogramowanie, prezentujące w zasadzie dwie metody szyfrowania danych.
Pierwsza z nich to szyfrowane archiwum i jest idealne dla firm, władz i instytucji,  które pracują z wieloma poufnymi dokumentami i muszą je przechowywać w bezpiecznym miejscu po ich przetworzeniu. Jeśli jest mało prawdopodobne, że dokumenty te będą przeglądane więcej niż raz lub dwa razy w przyszłości, szyfrowane archiwum jest idealnym rozwiązaniem.

Gdy  poufne dane są przetwarzane na bieżąco dobrym rozwiązaniem jest natomiast szyfrowanie dysku. Zapewnia to automatyczne szyfrowanie dokumentu zapisywanego, kopiowanego lub przenoszonego na wirtualny dysk. Za każdym razem gdy użytkownik uruchomi komputer, program poprosi go, aby wprowadził swoje dane dostępu do dysku, co jest jedyną rzeczą, o której należy pamiętać. Użytkownik pracuje z dyskiem wirtualnym w ten sam sposób jak pracował ze zwykłym dyskiem. Operacje są proste i wygodne.

Inną ważną cechą programu jest niszczenie danych. Usuwanie dokumentów to jedna rzecz, natomiast usuwanie ich na dobre to druga. Dla poufnych dokumentów w końcu ich cyklu życia, metoda usuwania ma kluczowe znaczenie. Ten program usuwa dokumenty w sposób, który wyklucza ich odtworzenie w przyszłości. Oferowane jest osiem metod niszczenia, w zależności od tajności dokumentów. Niektóre z tych metod są szybsze, niektóre z nich są bardziej dokładne. Dla większości firm i organizacji, domyślne metody rozdrabnianie zakładają optymalne połączenie szybkości i dokładności.

źródło: Marken Systemy Antywirusowe

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...