03/10/2011

Tunery DVB-T Cabletech

Zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej, polski Parlament przyjął ustawę o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej, według której 31 lipca 2013 r. całkowicie zniknie nadawanie analogowego sygnału. Tradycyjne odbiorniki telewizyjne starej generacji nie są zdolne do odbioru cyfrowego. Dla osób, które nadal chcą oglądać telewizję, ale nie chcą inwestować w nowy telewizor, marka Cabletech wprowadziła do sprzedaży specjalne zewnętrzne tunery do odbioru DVB-T.

Naziemna telewizja cyfrowa oparta na standardzie DVB-T (Digital Video Broadcasting–Terrestrial) jest dużym przełomem technologicznym, dzięki któremu zyskujemy możliwość oglądania dużo bogatszej oferty programowej w zdecydowanie lepszej jakości obrazu i dźwięku. Warunkiem jej odbioru jest jednak posiadanie odpowiedniego sprzętu, który umożliwia dekodowanie sygnału telewizyjnego w formacie MPEG-4.

Dlatego już teraz warto sprawdzić czy nasz telewizor posiada wbudowany tuner DVB-T do obioru sygnału cyfrowego. Dotyczy to telewizorów nowej generacji, w których tuner DVB-T jest integralną częścią urządzenia. Każdy inny telewizor także ma możliwość odbioru telewizji cyfrowej po dokupieniu do niego zewnętrznego urządzenia multimedialnego (tzw. set-top-box) z wbudowanym tunerem DVB-T.

Marka Cabletech oferuje m.in. urządzenia umożliwiające odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie MPEG-4H.264 i łączące w sobie dwie funkcje: tunera telewizyjnego i odtwarzacza multimedialnego z nagrywarką PVR.

Cabletech URZ0083 dzięki wejściu USB umożliwia nagrywanie oglądanych programów za zewnętrzne urządzenie pamięci masowej. Posiada funkcje EPG elektronicznego przewodnika po kanałach, Time Shift – zatrzymanie kanału transmitowanego na żywo, teletekstu VBI, funkcje INFO (wyświetlanie informacji o numerze kanału, nazwie stacji telewizyjnej, czasie trwania, tytule aktualnego programu oraz bezpośrednio po nim następującego). Tuner Cabletech URZ0083 posiada także wyjścia SCART, HDMI i RCA. Pozwala na zatrzymanie obrazu w dowolnym momencie, a także zaplanowanie nagrywania nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Ponadto posiada wbudowane gry.

Nowością na rynku jest tuner Calbetech URZ0086, który jest wzbogaconą wersją URZ0083. Model ten posiada dwa tunery, dzięki czemu umożliwia nagrywanie materiału w jednym czasie z dwóch różnych multipleksów. Oznacza to, że Cabletech URZ0086 pozwala na oglądanie dowolnego programu oraz jednoczesne nagrywanie dwóch innych.

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...