Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

09/11/2011

Battlefield 3: 66 tysięcy Polaków jest już na polu walki (video)

Firma Electronic Arts poinformowała, że w trakcie niespełna pierwszych siedmiu dni sprzedaży, Battlefield 3 znalazł w Polsce 53 tys. nabywców. Wynik ten, lepszy o 22% od uzyskanego w ubiegłym roku przez konkurencyjne Call of Duty Black Ops (wg. danych podanych przez dystrybutora), ustanawia nowy rekord dla całego gatunku wojennych gier akcji i czyni nową produkcję studia DICE jedną z najlepiej sprzedających się produkcji w historii rodzimej branży gier.

W niespełna dwa tygodnie od rynkowego debiutu, na koncie Battlefield 3 znajduje się już natomiast 66 tys. sprzedanych egzemplarzy.


Olbrzymi entuzjazm wobec Battlefield 3 wyrażany jest również przez liczne, bardzo pozytywne opinie wygłaszane przez graczy oraz media branżowe. Wiele pochwał zbiera także polska wersja językowa gry – rodzimy dubbing spotkał się między innymi z uznaniem prestiżowego portalu dubscore.pl (ocena 5/6), według którego „granie w Battlefield 3 po polsku to po prostu przyjemność”.

Premiera Battlefield 3 jest jednocześnie jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń branży rozrywkowej w Polsce. Wynik finansowy uzyskany „na otwarcie” (ok. 7.180.000 PLN), jest lepszy od rezultatu osiągniętego w naszym kraju przez filmy „Bitwa Warszawska 1920” (4.747.972 PLN) oraz „Kac Vegas w Bangkoku” (2.995.800 PLN) i porównywalny z takimi hitami, jak „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach” (7.122.793 PLN), czy „Harry Potter i Insygnia Śmierci” (7.754.589) po pierwszych trzech dniach wyświetlania (Źródło: Filmweb.pl).

Electronic Arts Polska poinformował, iż zdecydowana większość problemów, z jakimi borykali się użytkownicy trybu gry wieloosobowej, została już rozwiązania. Serwery do gry online pracują pełną parą.

Gra Battlefield 3 dostępna jest w pełnej polskiej wersji językowej na platformach PC (w wersji pudełkowej oraz cyfrowej, dostępnej na platformie Origin.com), PS3 oraz Xbox 360.

Przeczytaj także:   Yamaha NS-P285 do obsługi filmów z dźwiękiem przestrzennym

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku