30/11/2011

Becker Ready 50 CEE i Ready 43 Traffic V2 na Europę Centralną

Becker Ready 50 CEE i Ready 43 Traffic V2 to urządzenia zaprojektowane dla kierowców z centralnej części Europy. Nie każdy decyduje się na jazdę samochodem na długich dystansach, dlatego urządzenia posiadają mapy 19 krajów.

Oba zostały wyposażone w dożywotnio opłacone TMC w Polsce oraz rozbudowane funkcje wspomagające nawigację. Są to m. in. funkcja „uczącej się” nawigacji, widok terenu 3D z trójwymiarowymi charakterystycznymi budynkami, blokowanie odcinków dróg oraz omijanie natężenia ruchu. Dodatkowo Ready 50 CEE posiada interaktywnego asystenta kierowcy SituationScan oraz szybki odbiornik komunikatów o ruchu drogowym HQ TMC.


Wielu kierowców na co dzień porusza się w obrębie jednego miasta lub województwa. Biorąc pod uwagę ilość inwestycji drogowych oraz kiepski stan lokalnych dróg największym problemem kierowców jest omijanie korków. Dlatego oba urządzenia zostały wyposażone w dożywotnio opłacone TMC Premium na Polskę, dzięki czemu kierowca może od razu po zakupie uruchomić urządzenie i wrócić do domu szybszą trasą. Oprócz powiadomień o stojących korkach i spowolnieniach w ruchu urządzenie informuje również o wypadkach, zdarzeniach atmosferycznych (np. silnych burzach), robotach drogowych, ograniczeniach w ruchu, zamkniętych pasach i ulicach. Każdy rodzaj zdarzenia jest oznaczony oddzielną ikoną, dzięki czemu kierowca zna przyczynę opóźnienia, łatwiej mu ocenić sytuację i zdecydować się na objazd lub przeczekanie. Dodatkowo Ready 50 CEE posiada nowy odbiornik wiadomości o ruchu drogowym HQ TMC, który zwiększa zasięg i szybkość odbioru komunikatów nawet w przypadku znacznej odległości od stacji nadawczej.


Nowe urządzenia nawigacyjne marki Becker nie tylko biorą pod uwagę historyczne dane o ruchu drogowym przy kalkulacji trasy, ale również gromadzą nowe dane podczas podróży, ucząc się najlepszych tras w zależności od dnia tygodnia i godziny. Następnie dane są przetwarzane na anonimowe i łączone z danymi zebranymi od innych użytkowników. Dzięki regularnej aktualizacji urządzenia kalkulowane trasy będą coraz szybsze i wygodniejsze oraz odpowiednio dobrane w zależności od pory dnia i godziny. Oznacza to, że podróż będzie szybsza, mniej stresująca i zużyje się na nią mniej paliwa. Aby przystąpić do bezpłatnego programu wymiany danych wystarczy się zalogować w programie Content Manager. Udział nie jest obowiązkowy, ale rezygnacja oznacza niemożliwość pobierania pakietów aktualizacji. Zebrane dane mogą również zostać łatwo skasowane z pamięci urządzenia.

Becker Ready 50 CEE i Ready 43 Traffic V2 to pierwsze urządzenia z serii podstawowej dla Europy Centralnej, które posiadają pełną wersję grafiki 3D. Widok krajobrazu i wiaduktów został rozbudowany o charakterystyczne trójwymiarowe budynki, dzięki czemu łatwiej poruszać się po centrach dużych miast. Dodatkowo rzeczywisty widok skrzyżowań został ulepszony aby ułatwić skompilowane manewry, szczególnie na dużych węzłach komunikacyjnych. Pozwala to na wyeliminowanie stromych podjazdów, ostrych zakrętów lub niebezpiecznych przejazdów.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...