07/11/2011

Canyon Green Series – zielona technologia bliżej natury

Canyon, marka designerskich produktów związanych z branżą IT, urządzeń peryferyjnych do komputerów, prezentuje nową linię produktową: Green Series. Zielona linia to zestaw akcesoriów komputerowych, zaprojektowanych i wyprodukowanych tak, aby jak najlepiej chronić środowisko naturalne.

Nowa linia produktów oprócz tradycyjnej już dla Canyona funkcjonalności, będzie również przyjazna środowisku. Cel ten osiągnięto w dwojaki sposób: zarówno dzięki specjalnemu projektowi samych urządzeń, jak i ich opakowań.

Produkty z Green Series posiadają elegancki, aczkolwiek minimalistyczny design, dzięki czemu udało się zredukować proces wytwórczy i znacząco ograniczyć uwalnianie CO2. Podobne rozwiązania zastosowano w przypadku wykorzystywanych technologii – Zielona Linia z założenia łączy w sobie użyteczność z maksymalną prostotą, a nieskomplikowany projekt sprzętu również ogranicza emisję szkodliwych substancji w toku produkcji.

Opakowania Green Series wykonane z surowców wtórnych prezentują minimalistyczny, a jednocześnie ulubiony przez eko-przyjaznych konsumentów design. Dodatkowo projektując opakowania zrezygnowano z wykorzystania kolorowych tuszów czy promieniowania UV, dzięki czemu nadają się one do wtórnego przetworzenia. W ofercie zielonej linii znajduje się większość użytecznych akcesoriów komputerowych, takich jak myszki, słuchawki, głośniki czy pomysłowa podstawka chłodząca do laptopa.


Funkcjonalne produkty z Green Series to dobra propozycja dla wszystkich nowoczesnych użytkowników, którzy są świadomi ogromnej wagi problemu, jaki stanowi ochrona środowiska i jednocześnie chcą aktywnie troszczyć się o naturę.

Udostępnij ten artykuł...
Tagi:

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...