28/11/2011

Monitory Philips MODA z nagrodą iF product design award

Seria MODA monitorów domowych marki Philips została uhonorowana prestiżową nagrodą iF product design award 2012. Wyróżnienie to przyznawane jest produktom cechującym się najlepszym wzornictwem we wszystkich jego aspektach: od konstrukcji produktu, doboru materiałów, po ergonomię i wpływ na środowisko.

O wyróżnienie iF product design award 2012 ubiegało się 1605 uczestników z 48 krajów, którzy złożyli łącznie 4322 zgłoszenia. Wyboru najlepszych projektów dokonało międzynarodowe jury, składające się z 44 ekspertów w dziedzinie wzornictwa. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 10 lutego 2012 roku w Monachium, a wszystkie wyróżnione produkty zaprezentowane zostaną na wystawach w Hanowerze i Hamburgu.


Seria MODA składa się z dwóch modeli: 23.6-calowego monitora Philips 248C3 oraz 21.5-calowego 228C3, przeznaczonych dla użytkowników domowych. Cienka obudowa monitorów w dwóch połyskujących odcieniach: czarnym z przodu i białym z tyłu oraz stabilna, lśniąca podstawa z odlewanego aluminium łączą w sobie ergonomię i design. Te eleganckie i stylowe monitory od kilku miesięcy dostępne są także na polskim rynku.

Monitory Philips MODA wyświetlają obraz o rozdzielczości 1920×1080 pikseli i zapewniają szerokie kąty widzenia: 170° (w poziomie), 160° (w pionie). Dzięki technologii SmartContrast osiągają dynamiczną wartość kontrastu równą 20 000 000:1, zapewniając głęboką czerń i bogactwo szczegółów.

Interfejs HDMI umożliwia wyświetlanie obrazu 16:9 Full HD 1080p, a praktyczny przełącznik pozwala na wygodne przechodzenie między formatem szerokoekranowym i tradycyjnym 4:3. Czas reakcji monitorów, wynoszący zaledwie 2 ms (GtG) zostanie szczególnie doceniony przez użytkowników podczas grania czy oglądania filmów akcji.

Możliwość sterowania za pomocą reagujących na dotyk ikon oraz autorskie funkcje, takie jak SmartImage, SmartKolor i SmartTxt, optymalizujące jakość obrazu w zależności od tego, czym zajmuje się w danym momencie użytkownik, ułatwiają korzystanie z monitorów z serii MODA.

Monitory Philips 228C3 oraz 248C3 wyposażone są w dwa gniazda HDMI i jedno VGA.  Dedykowana dotykowa ikona na obudowie monitora umożliwia wygodne przełączanie źródeł sygnału bez potrzebny odpinania kabli. Producent położył duży nacisk na aspekty ekologiczne. W monitorach zastosowano podświetlenie diodami W-LED, dzięki czemu są one wolne od rtęci, począwszy od procesu produkcji, aż po jego utylizację. Na szczególną uwagę zasługuje energooszczędność monitorów potwierdzona certyfikatem EnergyStar 5,0.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...