30/12/2011

GPS Guardian Spy 2 – 5 lat bez zasilania

Technologia GPS jest skutecznym narzędziem do śledzenia osób oraz przedmiotów, jednak utrudniony dostęp do zasilania sprawia, że sprawdza się tylko przez krótki czas. Rozwiązaniem jest GPS Guardian Spy 2 firmy Rikaline, który może pracować bez doładowywania baterii nawet przez 5 lat.

 

 

GPS Guardian Spy 2 to urządzenie monitorujące w czasie rzeczywistym, które zostało zaprojektowane z myślą o pracy w wyjątkowo trudnych warunkach. Zamknięty w aluminiowej obudowie lokalizator jest zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wyróżnia się klasą odporności IP67, co oznacza, że jest pyłoszczelny i nawet czasowe zanurzenie w wodzie nie wpłynie na jego funkcjonowanie. Można zatem stosować go do ochrony łodzi oraz innych obiektów narażonych na wpływ wilgoci. W dodatku działa w szerokim przedziale temperatur od -20° do 70° C.


Producent wyposażył urządzenie w 3 tryby działania baterii, dzięki czemu można dostosować konfigurację do własnych potrzeb. Główną różnicę pomiędzy nimi stanowi częstotliwość przesyłania informacji. Raporty mogą być wysyłane nawet co 12 sekund, dzięki czemu każdy ruch zostanie zarejestrowany. Będąc w trybie uśpienia, lokalizator w zależności od ustawień uaktywnia się poprzez: timer, alarm lub w momencie zmiany położenia. W maksymalnie oszczędnym trybie GPS Spy 2 może pracować nawet przez 5 lat, wysyłając w tym czasie 736 raportów o lokalizacji.


Zaletą tego lokalizatora jest bardzo łatwy montaż, którego możemy dokonać samodzielnie. Do obudowy przymocowane są magnesy, które umożliwiają szybkie przyczepienie urządzenia do dowolnego metalowego obiektu. GPS Guardian SPY 2 komunikuje się drogą radiową, także jedyne na co trzeba zwrócić uwagę wybierając lokalizację to dobra łączność z sieciami GPS i GSM.

Chcąc rozpocząć korzystanie z urządzenia, wystarczy je włączyć za pomocą przycisku. Obsługuje się je za pomocą dowolnego telefonu komórkowego, wysyłając wiadomość tekstową na numer przypisany do odbiornika. Pozwala to być na bieżąco niezależnie od miejsca w którym się znajdujemy.

Informacje dotyczące położenia pojazdu możemy sprawdzić logując się na platformę www.gpsguardian.pl lub wysyłając odpowiednią komendę, by otrzymać je bezpośrednio na telefon komórkowy.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...