Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

03/01/2012

COSMOS II – futurystyczna obudowa Cooler Master

Cooler Master zaprezentowała następcę renomowanej linii obudów – Cosmos II. Model ten charakteryzuje się unikalną konstrukcją i możliwościami, wyznaczając nowy standard – Ultra Tower.

Cosmos II to dopracowana i solidna konstrukcja. Szkielet obudowy wykonany jest z wysokiej jakości aluminium wzmocnionego elementami stalowymi oraz specjalną siatką. Rozwiązanie takie gwarantuje bardzo dobrą wytrzymałość i stabilność. Ponadto najnowszy produkt Cooler Master jest w pełni przystosowany do współpracy z rozbudowanymi systemami chłodzenia, zarówno powietrznego jak i wodnego. Cosmos II wyróżnia się także futurystyczną stylistyką i szeroką funkcjonalnością. Na uwagę zasługują boczne panele, które otwierane są po naciśnięciu jednego, małego przycisku. Dużym plusem jest również funkcjonalny, frontowy panel kontrolny, za pomocą którego możemy m.in. sterować pracą wentylatorów. W celu zabezpieczenia napędów w przedniej części obudowy umieszczono specjalną, przesuwaną przesłonę.


Cosmos II pozawala na instalację radiatorów 360mm w górnej części obudowy. Ponadto, po demontażu klatki na dyski twarde, zyskujemy dodatkowe miejsce, które możemy wykorzystać do instalacji radiatora 240mm z bezpośrednim dostępem do zimnego powietrza na zewnątrz obudowy. Opcje montażu radiatorów zależą od wsparcia poszczególnych producentów. Dla rozbudowanych systemów chłodzenia wodnego 120mm lub 140mm typu All-in-one (AIO) dedykowane są specjalne wyprowadzenia zlokalizowane w tylnej części obudowy.

Cosmos II, w porównaniu do swojego poprzednika, oferuje blisko 20% więcej przestrzeni wewnątrz obudowy. Dzięki temu możemy zainstalować do 13 napędów HDD lub SSD (2 w X-dock, 5 w środkowej klatce i 6 w dolnej klatce) oraz praktycznie dowolny radiator chłodzenia wodnego. Najnowsza obudowa Cooler Master to również 10+1 slotów rozszerzeń, które umożliwiają montaż dowolnych urządzeń, w tym wieloukładowych podsystemów graficznych – 4-way SLI / Crossfire.

Dodatkowy slot można wykorzystać do instalacji kart rozszerzeń PCI lub np. paneli sterowania oświetleniem CCFL / zimna katoda. Obudowa Cosmos II jest zgodna z praktycznie każdym, dostępnym standardem płyt głównych – od XL do ATX a szeroka funkcjonalność oraz przestronne wnętrze sprawiają, że jest to produkt wprost idealny dla użytkowników planujących złożenie ekstremalnego komputera.


Cosmos II wyposażony jest w system zapewniający optymalne ułożenia i ukrywanie kabli. Szereg otworów oraz specjalnie przygotowanych przestrzeni umożliwia nie tylko skuteczne zarządzanie kablami ale i ułatwia montaż pozostałych komponentów oraz wpływa na poprawę cyrkulacji powietrza wewnątrz obudowy. Dużym ułatwieniem są rozwiązania pozwalające na beznarzędziowe instalowanie poszczególnych elementów i podzespołów. Produkt Cooler Master gwarantuje także bezproblemowy montaż płyt głównych z najpopularniejszymi procesorami, w tym najnowszymi podstawkami Intel LGA2011 i AMD FM1.

Obudowa Cosmos II jest również wyposażona w rozbudowany panel frontowy. Z jego pomocą możemy kontrolować w locie prędkość obrotową wentylatorów. Użytkownik otrzymuje także do dyspozycji porty USB 3.0 lub 2.0, złącza audio oraz dwie zatoki HDD/SSD X-docks 5.25”, dzięki którym szybko i sprawnie zamontujemy dodatkowe napędy.

Sugerowana cena detaliczna obudowy Cosmos II to: 1700,00 PLN brutto


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku