05/01/2012

Dwudyskowy WD My Book Live Duo – pojemność XXL lub podwójne bezpieczeństwo

Western Digital zaprezentował nowe urządzenie My Book Live Duo. Ten nowy osobisty serwer plików to połączenie korzyści współdzielonej pamięci masowej i zdalnego dostępu z podwójnie zabezpieczonymi kopiami zapasowymi lub zwiększoną pojemnością dwu-dyskowego systemu w technologii RAID (ang. Redundant Array of Independent Disks).

 

 

Kompatybilny z systemami dla komputerów  Mac i PC, My Book Live Duo stale i w czasie rzeczywistym tworzy drugą kopię wszystkich plików w trybie RAID 1 (mirroring).  Jedna połowa pojemności jest wykorzystywana do przechowywania danych, a druga do stworzenia ich kopii. W razie awarii jednego z dysków, wszystkie dane wciąż są bezpiecznie przechowywane na drugim. Dla automatycznego backupu użytkownicy systemów Windows mogą wykorzystać dołączone oprogramowanie WD SmartWare, a posiadacze komputerów Mac mają możliwość skorzystania z programu Apple Time Machine.

W trybie „spanning”, dwudyskowy system łączy obie pamięci w jeden wolumin, działający jako pojedynczy dysk o maksymalnej pojemności. Wbudowany procesor o taktowaniu 800 MHz dostarcza mocy niezbędnej do obsługi nawet najbardziej wymagających aplikacji. Zaprojektowany z myślą o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie technologii Ethernet, osobisty serwer plików My Book Live Duo dostarcza najlepszą w swojej klasie szybkość odczytu, przewyższającą standardowe dyski USB 2.0. Urządzenie jest obecnie dostępne w pojemnościach 4 TB oraz 6 TB.

Podobnie jak w przypadku osobistego serwera plików My Book Live, My Book Live Duo łączy się z domową siecią, aby stworzyć współdzielony magazyn danych.  Umożliwia to użytkownikom dostęp do plików z każdego urządzenia podłączonego do sieci domowej, lub poprzez Internet – z całego świata. Zdalny dostęp do My Book Live czy My Book Live Duo dostępny jest z każdego komputera poprzez stronę www.WD2go.com lub poprzez mobilne aplikacje WD dla urządzeń, takich jak iPad, iPhone, iPod touch i innych, opartych na systemie Android.

Poza wymienionymi funkcjami My Book Live Duo posiada wbudowany serwer multimedialny, który umożliwia strumieniowe przesyłanie filmów, zdjęć i muzyki do każdego urządzenia zgodnego z protokołem DLNA, np. do odtwarzacza multimedialnego  WD TV Live, odtwarzaczy  Blu-ray Disc, konsol PlayStation 3 lub Xbox 360, a także do najnowszych modeli telewizorów. Użytkownicy mogą także przesyłać multimedia do smartfonów i tabletów, bezpośrednio z dysku, poprzez aplikację mobilną WD 2go .

My Book Live Duo jest kompatybilny z systemami Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X Leopard, Snow Leopard, Lion, a także urządzeniami zgodnymi ze standardem DLNA/UPnP.

My Book Live Duo 4 TB dostępny będzie w wybranych sklepach na terenie Polski w cenie ok. 1699 zł.  Przewidywana cena za pojemność 6 TB  to 2049 zł.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...