Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

30/01/2012

Elegancki monitor Hanns.G – 22″ i Full HD

Na polskim rynku pojawi się wkrótce najnowszy monitor LCD marki Hanns.G – model HL229. Urządzenie wyposażone jest w 22-calowy, podświetlony diodami LED wyświetlacz oraz wbudowane głośniki stereo.

 

Parametry obrazu wyświetlanego przez Hanns.G HL229 powinny usatysfakcjonować najbardziej wymagających użytkowników. Na 22-calowym wyświetlaczu o proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) prezentowany jest obraz charakteryzujący się jasnością na poziomie 250 cd/m.kw. i kontrastem sięgającym 30 000 000:1 (kontrast dynamiczny X-Contrast; kontrast typowy na poziomie 1000:1).

Czas reakcji matrycy wynosi 5 milisekund, zaś kąty widzenia: 170/160 stopni (H/V). Monitor wyposażony jest w stereofoniczne głośniki o mocy 2x1W, porty DVI-D i VGA, wejście audio, a także złącze Kensington (umożliwiające przypięcie urządzenia np. do biurka). Ruchoma podstawa monitora pozwala na regulowanie nachylenia ekranu w przedziale 5-15 stopni, choć możliwe jest również oczywiście usunięcie i zamontowanie monitora na standardowym uchwycie VESA (np. na ścianie).

Atutem nowości Hanns.G jest elegancka obudowa. Umieszczono na niej diody sygnalizujące stan pracy oraz zestaw przycisków funkcyjnych, umożliwiających wygodne sterowanie urządzeniem i zmianę parametrów wyświetlanego obrazu.

Monitor Hanns.G HL229 dostępny jest w cenie ok. 400 zł.

Przeczytaj także:   Najsmuklejszy na świecie zewnętrzny dysk twardy

Ranking najpopularniejszych aplikacji sportowych do ćwiczeń w domu

Obserwowany zwrot w stronę zdrowego stylu życia zaowocował wieloma udogodnieniami i możliwościami dla zaawansowanych sportowców, jak i tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Dzięki aplikacjom sportowym codzienne treningi są na wyciągnięcie ręki, co zwłaszcza w dobie pandemii jest niezwykle korzystne. Obserwując ten trend, Sklep Sportowy opracował listę 10 najpopularniejszych darmowych aplikacji sportowych z […]

Strajk kobiet – najlepsze zdjęcia z sieci

Zapraszamy Was do galerii najlepszych zdjęć związanych ze strajkiem kobiet, na jakie trafiliśmy w sieci. Jeśli macie swoje propozycje, przysyłajcie na nasz redakcyjny adres: redakcja@techcity.pl. Kobiety, jesteśmy z Wami!!! A teraz zapraszamy na “Strajk kobiet – najlepsze zdjęcia z sieci”. Strajk kobiet – najlepsze memy. (RED – Strajk kobiet-memy) Przeczytaj także:   Wszystkoodporny Genius

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

Techcity na Facebooku