09/01/2012

HiFiMAN HM-101: 27 gram i 6 centymetrów czystego dźwięku

HM-101 ma być najmniejszą na rynku audiofilską przenośną kartą dźwiękową na USB.  Jej waga to jedyne 27 gram, zaś wysokość to 6 centymetrów, więc znakomicie nadaje się do laptopów, nettopów lub tabletów.

Kartę wyposażono w: przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown PCM2702, wzmacniacz słuchawkowy TDA1308, wyjście liniowe dla głośników komputerowych lub wzmacniacza stereo.

Sercem HM-101 jest audiofilski przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown PCM2702, który jest z powodzeniem stosowany w dużo droższych konstrukcjach. PCM2702 oferuje jedyną w swoim rodzaju ciepłą, analogową barwę dźwięku, która nadaje surowej cyfrowej muzyce zupełnie nowego wymiaru. HM-101 sprawdzi się wszędzie tam, gdzie poszukiwana jest większa głębia akustyki brzmienia.

We wnętrzu HiFiMANa  zaimplementowano wydajny wzmacniacz słuchawkowy TDA1308, który jest zdolny do współpracy nawet z dziesięciokrotnie droższymi audiofilskim słuchawkami np. HiFiMAN HE-4. Wzmacniacz HM-101 generuje dźwięk o dużo wyższej jakości od jakiejkolwiek standardowej karty dźwiękowej w laptopie lub komputerze PC.

Dzięki liniowemu wyjściu HM-101 może spełniać pełnoprawną rolę źródła analogowego dźwięku dla aktywnych głośników komputerowych lub wzmacniacza stereo podłączonego do kolumn stereo. Przy zastosowaniu transmisji sygnału typu bit-perfect nowy HiFiMAN zapewnia bezkonkurencyjną jakość dźwięku w stosunku do ceny. Wystarczy wolne gniazdo USB w komputerze – w kilka minut HM-101 zainstaluje się automatycznie.

Cena HM-101 to 199 zł

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...