Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/01/2012

NEC MultiSync EA273WM – nowy 27-calowy panoramiczny monitor

NEC Display Solutions wprowadził na rynek nową generację monitorów z linii EA, wyposażoną w rozszerzony wachlarz wejść oraz zaawansowanych funkcjonalności, zaprojektowanych pod kątem spełnienia przyszłościowych wymagań korporacji i urzędów.  

Pierwszym modelem z nowej serii jest MultiSync EA273WM. Stawiając na pierwszym miejscu wydajność i jakość obrazu oraz wykonania, nowe monitory z serii EA zostały stworzone z myślą o ergonomii, uniwersalności i łatwości konfiguracji. Panoramiczny format 16:9 przekłada się na większą powierzchnię roboczą, również  w konfiguracjach wielomonitorowych. Ergonomiczny design z możliwością regulacji wysokości ekranu w zakresie 130 mm gwarantuje możliwość dostosowania pozycji monitora do indywidualnych preferencji użytkownika. Dodatkowo monitor MultiSync EA273WM może pracować w orientacji poziomej i pionowej oraz pozwala na obrót i regulację Tilt i Swivel. Nowa funkcja Control Sync umożliwia synchronizację ustawień OSD – kiedy ustawienia są zmieniane w monitorze nadrzędnym, nowe wartości automatycznie są wysyłane do pozostałych monitorów. Przywrócenie indywidualnych ustawień jest możliwe poprzez naciśnięcie tylko jednego przycisku. Nowy monitor wyposażono w całkowicie zmieniony system zarządzania kablami.

27-calowy monitor z podświetleniem LED zapewnia wysoką jakość obrazu, utrzymując jednocześnie zużycie energii na niskim poziomie. Zgodnie z filozofią NEC ‘Green Vision’ podczas produkcji serii EA jest wykorzystywana mniejsza ilość materiałów, opakowań i szkodliwych substancji, powstaje mniej odpadów produkcyjnych, a ilość energii wymaganej podczas transportu gotowych produktów jest niższa.

Wśród zaawansowanych funkcji, które posiada MultiSync EA273WM znajdują się: czujnik obecności użytkownika przed ekranem automatycznie redukujący zużycie energii, gdy użytkownik oddali się od monitora. Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia automatycznie dostosowuje jasność monitora do warunków panujących w pomieszczeniu.

Mimo niewielkiej wagi i grubości, EA273WM wyświetla obraz w rozdzielczości 1920×1080 pikseli, o jasności 300cd/m2, dzięki czemu tekst jest     wyraźny, a kolory nasycone. Pełną kompatybilność zapewniają złącza: DisplayPort, D-sub, DVI-I oraz HDMI.

Przeczytaj także:   Nowy Gear S3 - smartwatch od Samsunga

Wyjątkowy design EA273WM został doceniony i nagrodzony przez jurorów prestiżowego konkursu iF Design Awards 2012.

NEC MultiSync EA273WM jest już dostępny na rynku w sugerowanej cenie detalicznej netto 1950 zł. Pozostałe modele z serii EA będą sukcesywnie wprowadzane w kolejnych miesiącach.

W zestawie monitor posiada przewód zasilający, analogowy i cyfrowy kabel sygnałowy, sygnałowy kabel USB, kabel audio, kabel Control Sync, instrukcję obsługi oraz sterowniki na płycie CD.

Wszystkie monitory NEC Display Solutions objęte są standardową, trzyletnią gwarancją (obejmującą również mechanizm podświetlenia matrycy).


TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku