04/01/2012

NEC MultiSync EA273WM – nowy 27-calowy panoramiczny monitor

NEC Display Solutions wprowadził na rynek nową generację monitorów z linii EA, wyposażoną w rozszerzony wachlarz wejść oraz zaawansowanych funkcjonalności, zaprojektowanych pod kątem spełnienia przyszłościowych wymagań korporacji i urzędów.  

Pierwszym modelem z nowej serii jest MultiSync EA273WM. Stawiając na pierwszym miejscu wydajność i jakość obrazu oraz wykonania, nowe monitory z serii EA zostały stworzone z myślą o ergonomii, uniwersalności i łatwości konfiguracji. Panoramiczny format 16:9 przekłada się na większą powierzchnię roboczą, również  w konfiguracjach wielomonitorowych. Ergonomiczny design z możliwością regulacji wysokości ekranu w zakresie 130 mm gwarantuje możliwość dostosowania pozycji monitora do indywidualnych preferencji użytkownika. Dodatkowo monitor MultiSync EA273WM może pracować w orientacji poziomej i pionowej oraz pozwala na obrót i regulację Tilt i Swivel. Nowa funkcja Control Sync umożliwia synchronizację ustawień OSD – kiedy ustawienia są zmieniane w monitorze nadrzędnym, nowe wartości automatycznie są wysyłane do pozostałych monitorów. Przywrócenie indywidualnych ustawień jest możliwe poprzez naciśnięcie tylko jednego przycisku. Nowy monitor wyposażono w całkowicie zmieniony system zarządzania kablami.

27-calowy monitor z podświetleniem LED zapewnia wysoką jakość obrazu, utrzymując jednocześnie zużycie energii na niskim poziomie. Zgodnie z filozofią NEC ‘Green Vision’ podczas produkcji serii EA jest wykorzystywana mniejsza ilość materiałów, opakowań i szkodliwych substancji, powstaje mniej odpadów produkcyjnych, a ilość energii wymaganej podczas transportu gotowych produktów jest niższa.

Wśród zaawansowanych funkcji, które posiada MultiSync EA273WM znajdują się: czujnik obecności użytkownika przed ekranem automatycznie redukujący zużycie energii, gdy użytkownik oddali się od monitora. Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia automatycznie dostosowuje jasność monitora do warunków panujących w pomieszczeniu.

Mimo niewielkiej wagi i grubości, EA273WM wyświetla obraz w rozdzielczości 1920×1080 pikseli, o jasności 300cd/m2, dzięki czemu tekst jest     wyraźny, a kolory nasycone. Pełną kompatybilność zapewniają złącza: DisplayPort, D-sub, DVI-I oraz HDMI.

Wyjątkowy design EA273WM został doceniony i nagrodzony przez jurorów prestiżowego konkursu iF Design Awards 2012.

NEC MultiSync EA273WM jest już dostępny na rynku w sugerowanej cenie detalicznej netto 1950 zł. Pozostałe modele z serii EA będą sukcesywnie wprowadzane w kolejnych miesiącach.

W zestawie monitor posiada przewód zasilający, analogowy i cyfrowy kabel sygnałowy, sygnałowy kabel USB, kabel audio, kabel Control Sync, instrukcję obsługi oraz sterowniki na płycie CD.

Wszystkie monitory NEC Display Solutions objęte są standardową, trzyletnią gwarancją (obejmującą również mechanizm podświetlenia matrycy).

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...