09/01/2012

Nowości Lenovo na CES 2012

Lenovo zapowiedziała wprowadzenie do oferty hybrydowego notebooka ThinkPad X1, łączącego wydajność poprzedniego modelu X1 oraz dwukrotnie dłuższy czas działania baterii: do 10 godzin. Umożliwia to hybrydowy tryb Instant Media Mode współpracujący z drugim procesorem i systemem operacyjnym. Druga nowość to ultrabook ThinkPad T430u.

Dzięki wydłużającemu czas działania baterii trybowi Instant Media Mode (IMM) hybrydowy notebook może pełnić rolę drugiego komputera PC. Technologia IMM obejmuje dwurdzeniowy procesor Qualcomm, do 16 GB pamięci oraz specjalnie dostosowany system operacyjny Linux. W celu przełączenia do trybu IMM z systemu Windows wystarczy kliknąć ikonę na ekranie głównym notebooka. W trybie IMM notebook działa podobnie do smartfonu — pozostaje włączony i wymaga rzadszego ładowania.

Hybrydowy notebook ThinkPad X1 został także wyposażony w Rapid Charge2 — technologię, która umożliwia ładowanie baterii do 80% w zaledwie 30 minut.

Mający półtora centymetra grubości i ważący poniżej 1,8 kg ThinkPad X1 Hybrid o przekątnej 13,3″ wyróżnia się wysoką wydajnością — dwukrotnie większą w przypadku procesora oraz czterokrotnie większą w przypadku karty graficznej w porównaniu z poprzednimi notebookami Lenovo o przekątnej 13″. Hybrydowy notebook jest wyposażony w najnowszy procesor z serii Intel Core i3, i5 lub i7 i działa z systemem operacyjnym Windows 7.

ThinkPad X1 Hybrid to świetny komputer dwusystemowy, ale jest to przede wszystkim notebook biznesowy. Świadczą o tym takie funkcje, jak opcjonalna komórkowa łączność szerokopasmowa, wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości ze szkłem Corning Gorilla oraz kamera internetowa o wysokiej rozdzielczości, a także mikrofony do rozmów głosowych i wideo. Model ten ma też skuteczne zabezpieczenia dzięki technologii Intel vPro3, szyfrowane dyski twarde z obsługą zdalnego zarządzania, a także czytnik linii papilarnych. Multimedia na ekranie notebooka ThinkPad X1 Hybrid wyglądają i brzmią dobrze zarówno w systemie Windows, jak i w trybie IMM. Notebook odtwarza dźwięk w technologii Dolby Home Theater v4, ma gniazdo HDMI, a dzięki technologii Intel Wireless Display może łączyć się bezprzewodowo z telewizorem lub projektorem i przesyłać strumieniowo sygnał wideo o jakości 1080p.

Pierwszy biznesowy ultrabook Lenovo — ThinkPad T430u — ma płaską i lekką konstrukcję spotykaną w ultrabookach konsumenckich, ale wyróżnia się biznesową wydajnością.  Elegancki ultrabook zawiera elementy typowe dla notebooków klasy premium, takie jak matowe, przyjemne w dotyku wykończenie czy aluminiowa obudowa. Ultrabook ma mniej niż 2 cm grubości i waży mniej niż 1,8 kg. Po otwarciu ultrabooka ukazuje się nowoczesna klawiatura ThinkPad z klawiszami wystającymi od dołu.

Biznesowe funkcje tego 14-calowego notebooka to między innymi:
•    Najnowsze procesory Intel Core i wbudowane układy graficzne Intel lub karty Nvidia do wyboru
•    Dysk SSD lub dysk twardy do 1 TB do wyboru
•    Bateria o czasie pracy do sześciu godzin
•    Szybkie wznawianie działania i uruchamianie systemu
•    Funkcja Lenovo Solution Center oparta na technologii Intel Small Business Advantage — zestaw narzędzi zabezpieczających i ułatwiających pracę, które umożliwiają oszczędzanie energii i automatyczną aktualizację poprawek.

Przeczytaj także:   Lenovo wprowadza nowe modele notebooków:IdeaPad Y550 i IdeaPad Y650 oraz Lenovo G530

Notebook ThinkPad X1 Hybrid i ultrabook ThinkPad T430u będą dostępne od odpowiednio II i III kwartału 2012 r. Ceny modeli zaczynają się od około 1599 USD i 849 USD.

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]