20/01/2012

Samsung SMART – nowa seria aparatów i kamer z Wi-Fi

Samsung zaprezentował serię aparatów i kamer SMART wyposażonych w technologię obsługującą standard Wi-Fi. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu z Internetem użytkownik ma możliwość błyskawicznego zamieszczania wykonanych zdjęć w „chmurze”, serwisach społecznościowych lub na twardym dysku komputera. Pozwala to wykonać nieograniczoną liczbę zdjęć i podnosi bezpieczeństwo ich przechowywania.

 

 

Nowa seria aparatów i kamer SMART została zaprojektowana tak, aby zapewnić najwyższą jakość zdjęć i filmów przy jednoczesnym uproszczeniu całego procesu fotografowania i umożliwieniu użytkownikom prostych w obsłudze bezprzewodowych połączeń z innymi urządzeniami. Korzyści, jakie niesie ze sobą technologia Wi-Fi, są szczególnie istotne teraz, kiedy ponad połowa z szacowanej na 2,5 miliarda liczby osób posiadających aparaty cyfrowe zamieszcza swoje zdjęcia w Internecie i na portalach społecznościowych, a w ponad 75 krajach znajduje się ponad 100 tysięcy hot-spotów Wi-Fi.

Po sukcesie aparatu SH100 Samsung stworzył serię SMART, obejmującą aż pięć aparatów i kamer obsługujących standard Wi-Fi. Pierwszy z nich to zaprezentowany niedawno model WB850F – aparat z największym wśród kompaktów firmy Samsung zoomem 21x. Umożliwia on dokumentowanie podróży czy koncertów i imprez poprzez błyskawiczne zamieszczanie najlepszych zdjęć w portalach takich jak Facebook, Picasa czy Photobucket dzięki funkcji Social Sharing. Z kolei nowy aparat Samsung 2View DV300F, wyposażony w przedni wyświetlacz LCD o przekątnej1,5 cala, doskonale sprawdzi się podczas wykonywania autoportretów czy zdjęć przymierzanych właśnie ubrań. Z takim aparatem nie trzeba nikogo prosić o pomoc, gdy chcemy się sfotografować. Połączenie Wi-Fi umożliwia ich błyskawiczne przesłanie z dowolnego miejsca do serwisu Facebook lub YouTube również za pośrednictwem Social Sharing.

W serii SMART znalazł się również smukły i stylowy aparat ST200F, który nie dość, że mieści 10-krotny zoom optyczny, to dodatkowo wyposażony jest w funkcję Auto Backup, umożliwiającą bezprzewodowe zapisywanie zdjęć na komputerze albo w darmowej internetowej platformie AllShare Play lub Microsoft SkyDrive.

Łączność Wi-Fi dostępna w aparatach Samsung umożliwia automatyczne przesyłanie zdjęć na domowy komputer i ich archiwizowanie natychmiast po powrocie z fotograficznej wycieczki. Dzięki opcjom archiwizacji, które można dowolnie konfigurować tak, aby zapisywać i udostępniać tylko wybrane zdjęcia, użytkownicy mogą być pewni, że ich fotografie są bezpieczne.

Funkcja Samsung Mobile Link sprawia, że udostępnianie, zapisywanie i oglądanie zdjęć przy wykorzystaniu funkcji Wi-Fi Direct w urządzeniach domowych i mobilnych – smartfonie, tablecie, laptopie czy telewizorze Samsung – staje się dziecinnie proste. Dodatkowo funkcja TV Link umożliwia błyskawiczne podłączenie aparatu do domowej sieci urządzeń elektronicznych.

Wystarczy jedno dotknięcie wybranych zdjęć lub filmów na wyświetlaczu w aparacie SMART, aby przesłać je bezprzewodowo przy użyciu funkcji Social Sharing z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie, dzieląc się w czasie rzeczywistym swoimi przeżyciami z innymi na portalach społecznościowych i w galeriach internetowych. Użytkownicy mogą również przechowywać zdjęcia w specjalnych schowkach AllShare do pobrania w późniejszym terminie.

Urządzenia serii SMART pozwalają również na przesłanie zdjęć za pośrednictwem e-maila. Wyświetlana na ekranie klawiatura pozwala wpisać adres i dołączyć do zdjęć własny tekst, dzięki czemu uchwycone na fotografiach wspomnienia mogą nabrać szczególnie osobistego charakteru.

Funkcja Auto Backup oraz możliwość zapisywania zdjęć w wirtualnej chmurze pozwala użytkownikom nie martwić o miejsce na karcie pamięci ani o bezpieczeństwo połączenia Wi-Fi. Zdjęcia mogą być nie tylko udostępniane ludziom na całym świecie, ale również przechowywane w chmurze za pośrednictwem takich usług jak Allshare Play czy Microsoft SkyDrive. Dzięki takiemu rozwiązaniu zdjęcia pozostają bezpieczne nawet w przypadku utraty lub uszkodzenia aparatu, a użytkownicy mogą skorzystać z szeregu dodatkowych korzyści, takich jak darmowa przestrzeń dyskowa. Ponadto, dzięki funkcji TV Link, zdjęcia zapisane w chmurze lub na komputerze mogą być przeszukiwane i wyświetlane na dużym ekranie telewizora.

Wszystkie aparaty Samsung z łącznością Wi-Fi mogą być obsługiwane ze smartfona za pomocą aplikacji Remote Viewfinder. Dzięki niej obraz, na który skierowany jest obiektyw aparatu, wyświetla się na ekranie smartfona, możemy też zdalnie sterować ustawieniami aparatu. Aplikacja jest dostępna nieodpłatnie w Android Market oraz w Samsung Apps.

Urządzenia serii SMART wyposażone w technologię Wi-Fi to: WB850F, WB150F, DV300F, ST200F i QF20.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...