Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

17/01/2012

Trzy produkty NETGEAR nagrodzone podczas CES (video)

Trzy rozwiązania firmy NETGEAR zostały wyróżnione podczas CES 2012. W Las Vegas uwagę krytyków zdobył m.in. WNDR4700, czyli pierwszy router z dyskiem twardym oraz aplikacja na smartfony i tablety umożliwiająca korzystanie z plików gromadzonych w domowych urządzeniach.

 

Aż trzy nowe produkty firmy NETGEAR zostały docenione przez prezydium CES 2012 w kategorii Innovations Design and Engineering Award. Są to Media Storage Router (WNDR4700), N750 Wireless Dual Band Gigabit Router DSL (DGND4000) oraz aplikacja do zarządzania siecią – Genie NETGEAR.

 

Rozwiązania firmy NETGEAR zaprezentowane w Las Vegas mogą zaskoczyć wielu domowych użytkowników. Po raz pierwszy mogli oni zobaczyć router z wbudowanym dyskiem twardym. Model WNDR4700 to propozycja dla tych, którzy korzystają ze swoich ulubionych multimediów na różnych urządzeniach. Z plików zgromadzonych w pamięci routera będzie można korzystać na tabletach, smartfonach, komputerach, a nawet telewizorach. Pojemność dysku urządzenia wynosi 2 TB, a jego cena wyniesie około 299 dolarów.

Kolejnym urządzeniem producenta z Kalifornii wyróżnionym podczas CES 2012 jest router DGND4000. Wyposażony modem DSL sprzęt wyróżnia się wysoką wydajnością łączącą urządzenia bezprzewodowo z prędkością sięgającą 450 Mbps. Dobrze sprawdzi się podczas streamingu wideo (wysokiej rozdzielczości), czy grach sieciowych między wieloma użytkownikami. Router zawiera również funkcję ReadySHARE Cloud umożliwiającą zdalny dostępu do dysku twardego podłączonego przez USB. Obydwa urządzenia będą dostępne w Polsce od czerwca 2012 roku

Użytkownicy smartfonów szczególnie zadowoleni będą z Genie NETGEAR. Jest to aplikacja do zdalnego sterowania siecią dla komputerów PC, smartfonów i tabletów. NETGEAR Genie w wersji Mobile App dla urządzeń wyposażonych w iOS lub Android pozwala na łatwe monitorowanie, kontrolę i naprawy domowej sieci. Wśród ciekawych funkcji, którymi można zarządzać jest m.in. kontrola rodzicielska, sieci dla gości. Jednak najbardziej interesująca wydaje się opcja MyMedia. Dzięki niej Genie zamienia smartfon lub tablet w prawdziwe centrum multimedialne z dostępem do zasobów przechowywanych na domowym serwerze lub dysku komputera. Genie NETGEAR jest pierwszy oprogramowaniem firmy NETGEAR wyróżnionym podczas CES.

Przeczytaj także:   Microsoft Wireless Mobile Mouse 3500 Studio Series - edycja artystyczna

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku