10/01/2012

Ultrabook Toshiba Portégé Z830

Ultrabook Toshiba Portégé Z830-10H jest już dostępny np. w salonach sieci Sferis. 13,3-calowy model wyposażony jest w procesor Intel Core i5-2467M drugiej generacji dla Ultrabooka, dysk o pojemności 128GB i pamięć RAM do 6GB.

Portégé Z830 ma być najlżejszym ultrabookiem na świecie z grona produktów o tej wielkości matrycy (13,3’’) z panoramicznym ekranem LCD – waży zaledwie 1,12kg. Jest również najcieńszym ultrabookiem (15,9mm w najgrubszym miejscu bez wystających części).

Lekkość, smukłość, stylowy, metaliczny kolor obudowy, estetyczne rozmieszczenie gniazd czy praktyczna możliwość otwierania klapy jedną ręką to cechy, które czynią to urządzenie jednym z najbardziej eleganckich i wygodnych ultrabooków na rynku.

Jednak najważniejsze jest to, że przy takich parametrach wagi i wyglądu Toshibie udało się zmieszczenie w Portégé Z830 maksymalnej liczby pełnowymiarowych portów. Notebook dysponuje pełnowymiarowymi portami: VGA, HDMI, Ethernet, dwoma USB 2.0, jednym USB 3.0 oraz czytnikiem kart SD.

Na uwagę zasługuje również kilka innych unikalnych cech, jak: wytrzymała i zmniejszająca ryzyko odkształceń obudowa ze stopu magnezu (znacznie lżejszy niż tworzywo sztuczne, za to o 13 razy większej sztywności), podświetlana klawiatura odporna na zalanie, duży, wielodotykowy touchpad, modem 3G, czytnik odcisku palca czy błyskawiczny czas wychodzenia komputera ze stanu hibernacji (zaledwie 7s).

Koszt Portégé Z830-10H to 4499zł. Produkt objęty jest trzyletnią, międzynarodową gwarancją .

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...