10/01/2012

Ultrabook Toshiba Portégé Z830

Ultrabook Toshiba Portégé Z830-10H jest już dostępny np. w salonach sieci Sferis. 13,3-calowy model wyposażony jest w procesor Intel Core i5-2467M drugiej generacji dla Ultrabooka, dysk o pojemności 128GB i pamięć RAM do 6GB.

Portégé Z830 ma być najlżejszym ultrabookiem na świecie z grona produktów o tej wielkości matrycy (13,3’’) z panoramicznym ekranem LCD – waży zaledwie 1,12kg. Jest również najcieńszym ultrabookiem (15,9mm w najgrubszym miejscu bez wystających części).

Lekkość, smukłość, stylowy, metaliczny kolor obudowy, estetyczne rozmieszczenie gniazd czy praktyczna możliwość otwierania klapy jedną ręką to cechy, które czynią to urządzenie jednym z najbardziej eleganckich i wygodnych ultrabooków na rynku.

Jednak najważniejsze jest to, że przy takich parametrach wagi i wyglądu Toshibie udało się zmieszczenie w Portégé Z830 maksymalnej liczby pełnowymiarowych portów. Notebook dysponuje pełnowymiarowymi portami: VGA, HDMI, Ethernet, dwoma USB 2.0, jednym USB 3.0 oraz czytnikiem kart SD.

Na uwagę zasługuje również kilka innych unikalnych cech, jak: wytrzymała i zmniejszająca ryzyko odkształceń obudowa ze stopu magnezu (znacznie lżejszy niż tworzywo sztuczne, za to o 13 razy większej sztywności), podświetlana klawiatura odporna na zalanie, duży, wielodotykowy touchpad, modem 3G, czytnik odcisku palca czy błyskawiczny czas wychodzenia komputera ze stanu hibernacji (zaledwie 7s).

Koszt Portégé Z830-10H to 4499zł. Produkt objęty jest trzyletnią, międzynarodową gwarancją .

Przeczytaj także:   Kingston Technology wprowadza nowe pamięci dla platformy Core i5

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]