23/01/2012

Urządzenia z Androidem na pokładzie VEDIA: tablet X20 i czytnik eReader K26

VEDIA poszerza ofertę urządzeń wyposażonych w system operacyjny Android: tablet VEDIA X20 oraz czytnik książek elektronicznych eReader K26. Urządzenia te wprowadzają nową funkcjonalność do urządzeń firmy VEDIA: oprócz możliwości słuchania muzyki i oglądania filmów, oferują także bezprzewodowy dostęp do internetu. Ponadto istnieje możliwość instalowania aplikacji dostępnych w internecie, aby w ten sposób dostosować urządzenia do własnych potrzeb.

 

Tablet X20 posiada 8-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości 1024×768 z pojemnościowym panelem dotykowym w technologii multitouch. Ekran zapewnia ostry i czytelny obraz, a zastosowany panel ułatwia obsługę tabletu i umożliwia wykonywanie poleceń. System operacyjny Android 2.3 obsługuje Flash 10.1, dzięki czemu można odtwarzać filmy i animacje na stronach internetowych. Zastosowany w tablecie akumulator o pojemności 3200 mAh sprawia, że z urządzenia można korzystać w podróży bez obaw o rozładowanie się akumulatora w najmniej spodziewanym momencie.

Wbudowane gniazdo kart microSD pozwala rozszerzyć pojemność pamięci o kolejne gigabajty danych. Bezprzewodowy dostęp do internetu w standardzie 802.11b/g zapewnia łączność z otwartymi, jak również zabezpieczonymi sieciami, aby mieć kontakt ze skrzynką mailową oraz możliwość korzystania z przeglądarki. Tablet oferuje także możliwość oglądania filmów na telewizorze poprzez podłączenie go do wyjścia HDMI. W urządzeniu znajduje się także port miniUSB, który służy do podłączenia tabletu do komputera w celu wymiany plików oraz port USB w trybie „host”, który może służyć do podłączenia innych urządzeń USB, takich jak klawiatura, mysz czy dysk USB.

Czytnik eReader K26 posiada 7-calowy ekran panoramiczny z rezystywnym panelem dotykowym. Urządzenie obsługuje książki elektroniczne w formatach EPUB i PDF zabezpieczone metodą Adobe DRM. Wbudowane 4 GB pamięci pozwala przechowywać zakupione książki, a dostępną pamięć można rozszerzyć o kolejne gigabajty danych na karcie microSD. Zgodność z popularnym formatem zabezpieczenia książek elektronicznych, zapewnia możliwość odczytywania książek na komputerze w programie Adobe Digital Editions oraz autoryzację czytnika w programie, w celu przekopiowania ich do pamięci czytnika K26. Zastosowany akcelerometr pozwala dopasować książki do ekranu poprzez obrót urządzenia.

Czytnik umożliwia także słuchanie muzyki, jak również oglądanie filmów. Obsługa wielu formatów plików multimedialnych sprawia, że urządzenie staje się nieodłącznym towarzyszem w podróżyi. Intuicyjną obsługę urządzenia zapewniają mechaniczne klawisze znajdujące się na obudowie w pobliżu ekranu. Wbudowane wyjście słuchawkowe oraz głośnik pozwalają na korzystanie z czytnika do słuchania muzyki.

Urządzenia są już dostępne w sprzedaży.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...