28/02/2012

Mocny zastrzyk energii dla graczy – zasilacze ZALMAN z serii GT

Firma ZALMAN przedstawiła nowe zasilacze z serii GT, skierowane przede wszystkim do wymagających graczy. Najwyższe modele – ZM600-GT oraz ZM700-GT – otrzymały certyfikat 80 PLUS Bronze, co w praktyce przekłada się na sprawność urządzeń na poziomie nie mniejszym niż 81% przy napięciu 230V i obciążeniu 20-100%.

 

Nowe modele oferują moc maksymalną 600W-700W, co w połączeniu z wysoką wydajnością energetyczną zasilaczy (nawet do 88%) oraz poczwórną linią 12V daje gwarancję stabilnej pracy komputera nawet podczas ekstremalnego overclockingu.

Urządzenia  – pomimo dużej mocy – są także ciche: 120mm wiatrak w modelu ZM500-GT generuje zaledwie 27.8dB (~ 1500 obr./min), co sprawia, że jest on niemal niesłyszalny nawet podczas bardzo intensywnego wykorzystywania możliwości PC. Warto podkreślić, że systemy chłodzenia instalowane na nowoczesnych kartach graficznych są nawet kilka razy głośniejsze.

Zasilacze ZALMANA są zgodne ze standardem ATX12V v2.3, a ich najnowsze wersje wyposażono w aktywną korekcję współczynnika mocy (aktywne PFC), dzięki czemu jednostka automatycznie dostosowuje się do zapotrzebowania energetycznego komputera i w danym momencie pobiera z sieci dokładnie tyle prądu, ile potrzebują podzespoły i urządzenia peryferyjne. Aktywny układ PFC redukuje straty mocy podczas przesunięcia fazowego, co wraz z wysoką efektywnością urządzenia zapewnia mniejszą ilość wydzielanej energii cieplnej. W praktyce oznacza to niższe rachunki za prąd, a także dłuższą bezawaryjną pracę zasilacza i pozostałych podzespołów komputera.

ZALMAN ciekawie rozwiązał w zasilaczach problem kabli: długie przewody umieszczono w oplocie, która ułatwia utrzymywanie porządku w przewodach. Ponadto elastyczna siateczka, którą owinięto okablowanie nie zakłóca cyrkulacji powietrza wewnątrz obudowy.

Zasilacze ZALMAN ZM600-GT oraz ZALMAN ZM700-GT dostosowano do potrzeb użytkowników, którzy stawiają na maksymalną wydajność poprzez korelowanie kart graficznych w technologii CrossFireX lub SLI. Specjalnie dla entuzjastów najbardziej wymagających gier obu jednostkom zagwarantowano po cztery wtyczki PCI-Express 6+2 Pin: aż dwie linie wydzielono dla kart graficznych (i innych kart PCI-E) oraz po jednej dla CPU oraz – osobno – dla płyty głównej, dysków i urządzeń peryferyjnych. Co więcej, wszystkie modele nowych zasilaczy ZALMANA mają złącza EPS (8-pinowe), które można rozdzielić na dwie wtyczki ATX12V.

Przeczytaj także:   Groźne komunikaty bezpieczeństwa w Firefox

Wszystkie nowe modele zasilaczy z serii GT wyposażono w podwójny układ przełączania transformatora wejściowego. Mają one także szereg zabezpieczeń, zapewniających bezpieczną pracę im samym oraz pozostałym podzespołom. Są to zabezpieczenia takie jak: zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym (OVP), zabezpieczenie przed niskim napięciem na liniach wyjściowych (UVP), zabezpieczenie przed przeciążeniem stabilizatora (OCP), zabezpieczenie przeciwzwarciowe (SCP) oraz zabezpieczenie przed przeciążeniem całego zasilacza (OPP). Ponadto wszystkie zasilacze ZALMANA wspierają standard Erp 2010 Lot 6, dzięki czemu w trybie gotowości pobierają mniej niż 1W.

Sugerowane ceny detaliczne za zasilacze ZALMANA z serii GT:

ZM500-GT-  259 zł
ZM600-GT – 339 zł
ZM700-GT – 429 zł

Zasilacze ZALMANA z serii GT objęte są 3-letnią gwarancją producenta.

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]