29/02/2012

Nowe gry dla urządzeń z procesorami NVIDIA Tegra (video)

Podczas odbywających się w Barcelonie targów Mobile World Congress 2012, na stoisku firmy NVIDIA zaprezentowano premierowo gry, które niedługo trafią na urządzenia z układem Tegra 3, pierwszego na świecie czterordzeniowego procesora mobilnego.

 

 

Tytułami, którymi w najbliższych miesiącach ekscytować się będą użytkownicy tabletów oraz super-telefonów z układami NVIDIA Tegra są między innymi gry: Sonic the Hedgehog 4: Episode II, Golden Arrow THD, Dark Kingdom THD, Eden to GREEEEN THD oraz Hamilton’s Great Adventure THD.

Gry te nie trafiły na urządzenia z procesorem Tegra 3 przez przypadek. NVIDIA od lat współpracuje z wiodącymi deweloperami gier mobilnych w celu doskonalenia i ulepszenia ich produkcji. Tegra 3, dzięki czterem wydajnym rdzeniom głównym, piątemu rdzeniowi zapewniającemu oszczędzanie baterii oraz dwunastu rdzeniom procesora graficznego GeForce, pozawala zagościć konsolowym grom na urządzeniach mobilnych.


Niebiesko-włosy jeż powraca w grze Sonic the Hedgehog 4: Episode II. Teraz ta klasyczna rozrywka trafi ręce graczy dzięki edycji specjalnej dla urządzeń z układem Tegra 3. Sega dokonała w grze udoskonaleń na miarę 21 wieku. Gracz będzie miał do pokonania 17 zupełnie nowych poziomów wypełnionych generowanymi w czasie rzeczywistym efektami graficznymi i dynamicznymi tłami, a wszystko to w rozdzielczości HD 720p.

Golden Arrow wprowadza na smartfony i tablety z układem Tegra niesamowitą akcję w stylu hack-and-slash. Gra oferuje tekstury o podwyższonej rozdzielczości, oświetlenie HDR, realistyczne cienie i wypełniona jest ogniem i wybuchami.

Dark Kingdom to klasyczna gra RPG. Główny bohater musi odnaleźć miejsce pobytu zaginionego ojca eksplorując wieżę bogów. Kolekcjonując runy i artefakty gracz może ulepszać broń i pancerz oraz zwiększać swoje umiejętności. Podróż poprzez kolejne lokacje zanurza gracza w świecie składającym się z wysokiej rozdzielczości tekstur oraz dynamicznych cieni i oświetlenia.

To, że gra Eden to GREEEEN THD jest darmowa nie oznacza, że w jakikolwiek sposób odbija się to na jakości rozgrywki. Eden do GREEEEN THD jest grą „freemium” (użytkownik płaci jedynie za dodatkowe funkcjonalności, podczas gdy podstawowe opcje są za darmo) i oferuje lokalizacje z wysokiej jakości teksturami, skalowanie wykorzystujące procesory czterordzeniowe oraz szczegółowe modele postaci – wszystko zbudowane na silniku Unreal Engine.

W grze, wrogie maszyny z obcej planety przybywają, aby pozbawić Eden naturalnych zasobów. Niszczą na swojej drodze całą przyrodę i jedynie garstce flory udaje się przeżyć. Euforia, naturalna energia planety Eden,  niezbędna dla życia dla wszystkich organizmów kończy się bardzo szybko…

W Hamilton’s Great Adventure THD, tradycyjnej zręcznościowej grze z elementami logicznymi, bohater pokonuje kolejne poziomy z pomocą wiernego przyjaciela, ptaka Sashy. Dynamiczne poziomy w pełni dorównują tym znanym z PC-towej wersji gry. Wielka Przygoda Hamiltona została zoptymalizowana na urządzenia z procesorami czterordzeniowymi dzięki zaadaptowaniu silnika DirectX 11 firmy Bitsquid na układy Tegra 3.

Udostępnij ten artykuł...