29/02/2012

Nowe monitory firmy AOC na targach CeBIT 2012

Podczas targów CeBIT, które odbędą się w dniach 6-10 marca 2012 AOC zaprezentuje wiele nowych modeli oraz aktualnie najlepiej sprzedające się monitory.

 

 

Odwiedzający stoisko D33 w Hanowerze będą mogli dokładnie obejrzeć model 23” ze stacją dokującą do iPhone’a oraz nowy, elegancki model wyświetlający obraz w 3D. AOC zapowiada także wprowadzenie do sprzedaży przenośnego monitora na USB oraz nowej serii monitorów klasy biznesowej.

Nowy model e2343Fi stanowi połączenie współczesnych zaawansowanych technologii wyświetlania z koncepcją kierowaną do milionów użytkowników urządzeń Apple. Model ten o przekątnej ekranu 58,5 cm (23″) ma w swojej podstawie wbudowaną stację dokującą do podłączania różnych modeli iPhone’ów i iPodów. Dzięki bardzo dużej przekątnej ekranu zdjęcia i filmy z iPhone’a można więc wygodnie wyświetlać w pełnej krasie – ten przyjazny dla środowiska monitor Full HD z podświetleniem LED aż 37-krotnie zwiększa powierzchnię wyświetlania iPhone’a. Głośniki SRS wysokiej jakości, dyskretnie wkomponowane w podstawę, dostarczają dźwięku wysokiej jakości. Model e2343Fi może być prawdziwym centrum multimedialnym, na którym można odtwarzać filmy z YouTube lub innych źródeł przy jednoczesnym wyświetlaniu zawartości urządzeń Apple.

Kontrast dynamiczny (DCR) modelu AOC e2343Fi wynosi aż 50 000 000:1 (typowo 1000:1), a czas reakcji tylko 2 milisekundy (szary-szary), dlatego model ma doskonale sprawdzać się w nawet najbardziej wymagających filmach i grach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii LED monitor jest bardzo płaski — ma grubość zaledwie 12,9 mm — i stylistyką doskonale pasuje do urządzeń i gadżetów Apple.

Kolejnym nowatorskim urządzeniem firmy AOC jest monitor d2357Ph. Model ten, wyposażony w podświetlenie LED i supernowoczesną polaryzacyjną technologię 3D, wyznacza nowe standardy wzornicze. Supercienka rama monitora ma szerokość tylko 5,8 mm, a grubość samego monitora to zaledwie 10,6 mm. Model ten, o przekątnej 58,5 cm (23”), stanowczo wyróżnia się na tle innych monitorów dostępnych na rynku. Zaawansowana konstrukcja tego monitora — wyróżnionego nagrodą iF Design Award 2012 — umożliwia jego zastosowanie w konfiguracjach wielomonitorowych (dwa lub trzy monitory obok siebie). Natomiast po zdemontowaniu czarno-srebrnej podstawy monitor można łatwo przerobić na wielką ramkę na zdjęcia cyfrowe.

Monitor d2357Ph wyświetla zdjęcia, filmy i gry oraz aplikacje biurowe i strony internetowe w rozdzielczości Full-HD (1920 x 1080 pikseli). Po założeniu okularów polaryzacyjnych (w zestawie) pasywna technologia 3D pozwala oglądać obraz w stereoskopowej głębi. Za pomocą klawisza skrótu dołączone do monitora oprogramowanie może rozpocząć konwertowanie materiałów 2D (np. zdjęć) na obraz 3D.

Przeczytaj także:   Unikalne ASUS G60J Transformers do wygrania w Vobis

Bardzo krótki czas reakcji (2 ms), szeroki kąt widoczności obrazu (170° w poziomie i 160° w pionie) oraz wysoki współczynnik kontrastu (dynamiczny 20 000 000:1; typowy 1000:1) pozwoliły uzyskać ostry i wyrazisty obraz. Nawet dynamiczne sceny filmów nie powodują efektu rozmycia obrazu. Dwa dyskretnie ukryte głośniki zapewniają dobry odbiór dźwięku.

Podobnie jak d2357Ph, model e2251Fwu jest wyposażony w zdejmowaną podstawę i może zostać przekształcony w dużą ramkę na zdjęcia cyfrowe o przekątnej 21,5” (54,6 cm).

Jednak ten wyświetlacz Full HD ma pewną dodatkową, specjalną funkcję – zarówno sygnał, jak i zasilanie są dostarczane przez jeden przewód USB. Dzięki minimalnej masie (2,65 kg) model e2251Fwu można łatwo przenosić. Natomiast wysoka typowa wartość kontrastu (1000:1), duża jasność obrazu (200 cd/m²) oraz szeroki kąt widoczności pozwalają prezentować materiały w wysokiej jakości kilkorgu widzom jednocześnie. Monitor można umieścić na stoliku do kawy i wspólnie ze znajomymi obejrzeć film lub zdjęcia. Można go również zabrać na spotkanie biznesowe w celu poprowadzenia prezentacji.


Nowa linia 60ID obejmuje szeroką gamę profesjonalnych wyświetlaczy z podświetleniem LED, o przekątnych od 18,5″ (47 cm) do 24″ (61 cm). Modele mają różne parametry techniczne, rozdzielczość, złącza oraz cechy ergonomiczne; nowością jest wbudowany jonizator wysokonapięciowy do oczyszczania powietrza.

Ceny oraz terminy, kiedy modele trafią do sprzedaży, nie zostały jeszcze ustalone.

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]