29/02/2012

Nowe monitory firmy AOC na targach CeBIT 2012

Podczas targów CeBIT, które odbędą się w dniach 6-10 marca 2012 AOC zaprezentuje wiele nowych modeli oraz aktualnie najlepiej sprzedające się monitory.

 

 

Odwiedzający stoisko D33 w Hanowerze będą mogli dokładnie obejrzeć model 23” ze stacją dokującą do iPhone’a oraz nowy, elegancki model wyświetlający obraz w 3D. AOC zapowiada także wprowadzenie do sprzedaży przenośnego monitora na USB oraz nowej serii monitorów klasy biznesowej.

Nowy model e2343Fi stanowi połączenie współczesnych zaawansowanych technologii wyświetlania z koncepcją kierowaną do milionów użytkowników urządzeń Apple. Model ten o przekątnej ekranu 58,5 cm (23″) ma w swojej podstawie wbudowaną stację dokującą do podłączania różnych modeli iPhone’ów i iPodów. Dzięki bardzo dużej przekątnej ekranu zdjęcia i filmy z iPhone’a można więc wygodnie wyświetlać w pełnej krasie – ten przyjazny dla środowiska monitor Full HD z podświetleniem LED aż 37-krotnie zwiększa powierzchnię wyświetlania iPhone’a. Głośniki SRS wysokiej jakości, dyskretnie wkomponowane w podstawę, dostarczają dźwięku wysokiej jakości. Model e2343Fi może być prawdziwym centrum multimedialnym, na którym można odtwarzać filmy z YouTube lub innych źródeł przy jednoczesnym wyświetlaniu zawartości urządzeń Apple.

Kontrast dynamiczny (DCR) modelu AOC e2343Fi wynosi aż 50 000 000:1 (typowo 1000:1), a czas reakcji tylko 2 milisekundy (szary-szary), dlatego model ma doskonale sprawdzać się w nawet najbardziej wymagających filmach i grach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii LED monitor jest bardzo płaski — ma grubość zaledwie 12,9 mm — i stylistyką doskonale pasuje do urządzeń i gadżetów Apple.

Kolejnym nowatorskim urządzeniem firmy AOC jest monitor d2357Ph. Model ten, wyposażony w podświetlenie LED i supernowoczesną polaryzacyjną technologię 3D, wyznacza nowe standardy wzornicze. Supercienka rama monitora ma szerokość tylko 5,8 mm, a grubość samego monitora to zaledwie 10,6 mm. Model ten, o przekątnej 58,5 cm (23”), stanowczo wyróżnia się na tle innych monitorów dostępnych na rynku. Zaawansowana konstrukcja tego monitora — wyróżnionego nagrodą iF Design Award 2012 — umożliwia jego zastosowanie w konfiguracjach wielomonitorowych (dwa lub trzy monitory obok siebie). Natomiast po zdemontowaniu czarno-srebrnej podstawy monitor można łatwo przerobić na wielką ramkę na zdjęcia cyfrowe.

Monitor d2357Ph wyświetla zdjęcia, filmy i gry oraz aplikacje biurowe i strony internetowe w rozdzielczości Full-HD (1920 x 1080 pikseli). Po założeniu okularów polaryzacyjnych (w zestawie) pasywna technologia 3D pozwala oglądać obraz w stereoskopowej głębi. Za pomocą klawisza skrótu dołączone do monitora oprogramowanie może rozpocząć konwertowanie materiałów 2D (np. zdjęć) na obraz 3D.

Bardzo krótki czas reakcji (2 ms), szeroki kąt widoczności obrazu (170° w poziomie i 160° w pionie) oraz wysoki współczynnik kontrastu (dynamiczny 20 000 000:1; typowy 1000:1) pozwoliły uzyskać ostry i wyrazisty obraz. Nawet dynamiczne sceny filmów nie powodują efektu rozmycia obrazu. Dwa dyskretnie ukryte głośniki zapewniają dobry odbiór dźwięku.

Podobnie jak d2357Ph, model e2251Fwu jest wyposażony w zdejmowaną podstawę i może zostać przekształcony w dużą ramkę na zdjęcia cyfrowe o przekątnej 21,5” (54,6 cm).

Jednak ten wyświetlacz Full HD ma pewną dodatkową, specjalną funkcję – zarówno sygnał, jak i zasilanie są dostarczane przez jeden przewód USB. Dzięki minimalnej masie (2,65 kg) model e2251Fwu można łatwo przenosić. Natomiast wysoka typowa wartość kontrastu (1000:1), duża jasność obrazu (200 cd/m²) oraz szeroki kąt widoczności pozwalają prezentować materiały w wysokiej jakości kilkorgu widzom jednocześnie. Monitor można umieścić na stoliku do kawy i wspólnie ze znajomymi obejrzeć film lub zdjęcia. Można go również zabrać na spotkanie biznesowe w celu poprowadzenia prezentacji.


Nowa linia 60ID obejmuje szeroką gamę profesjonalnych wyświetlaczy z podświetleniem LED, o przekątnych od 18,5″ (47 cm) do 24″ (61 cm). Modele mają różne parametry techniczne, rozdzielczość, złącza oraz cechy ergonomiczne; nowością jest wbudowany jonizator wysokonapięciowy do oczyszczania powietrza.

Ceny oraz terminy, kiedy modele trafią do sprzedaży, nie zostały jeszcze ustalone.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...