16/03/2012

GIGABYTE: podkręcone wersje kart z serii Radeon HD 7800

GIGABYTE, wiodący producent płyt głównych i kart graficznych, prezentuje nowe modele fabrycznie podkręconych kart graficznych – Radeon HD 7800 GV-R787OC-2GD i GV-R785OC-2GD. Bazą dla debiutujących akceleratorów są najnowsze GPU firmy AMD, wykonane w wymiarze technologicznym 28nm, które współpracują z szybkimi pamięciami GDDR5.

 

 

Ponadto, w obu przypadkach, firma GIGABYTE znacznie podniosła taktowanie zarówno rdzenia graficznego jak i pamięci, co przełożyło się na zauważalny wzrost wydajności. Skuteczne odprowadzanie ciepła i stabilną pracę najnowszych kart graficznych zapewniają rozbudowane systemy chłodzenia i wysokiej klasy komponenty zgodne ze standardem GIGABYTE Ultra Durable. Produkty z serii GIGABYTE Radeon HD 7800 oferują także wsparcie dla szeregu innowacyjnych technologii, takich jak AMD APP, Microsoft DirectX 11, AMD HD3D, Crossfire i PCI-Express 3.0. Wszystkie te elementy sprawiają, że GIGABYTE GV-R787OC-2GD i GV-R785OC-2GD to gwarancja uzyskania niesamowitej grafiki w grach komputerowych, wysokiej wydajności oraz komfortu pracy.

GIGABYTE GV-R787OC-2GD i GV-R785OC-2GD to karty graficzne fabrycznie podkręcone, co pozwala na uzyskanie jeszcze wyższej wydajności z najnowszych, 28 nm GPU AMD oraz pamięci GDDR5. Dzięki temu oba modele GIGABYTE to idealne rozwiązania dla graczy szukających wydajnych akceleratorów zapewniających płynną i efektowną grafikę w rozdzielczości HD.

Produkty GIGABYTE wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami. W przypadku modelu GV-R787OC-2GD jest to dedykowany system chłodzenia WINDFORCE 3X, wyposażony w trzy wentylatory, autorską technologię przeciwdziałającą powstawaniu turbulencji powietrza oraz dwie, miedziane rurki. Połączenie tych trzech elementów tworzy nowatorską konstrukcję, która została przez GIGABYTE opatentowana jako technologia „Triangle Cool”. Umożliwia ona bardzo skuteczne odprowadzanie ciepła oraz bezpieczną i stabilna pracę fabrycznie podkręconych podzespołów karty graficznej GV-R787OC-2GD. GV-R785OC-2GD wyposażony jest w dwa, 100mm wentylatory oraz dwa, miedziane ciepłowody. Zastosowane rozwiązanie wpływa na obniżenie poziomu generowanego hałasu do 31dB oraz oferuje efektywny przepływ powietrza, który wynosi 30,5 CFM. Ponadto w nowej rewizji systemu chłodzenia WINDFORCE 2X wykorzystano rurki cieplne stykające się bezpośrednio z powierzchnią rdzenia karty graficznej, co przekłada się na szybsze odprowadzanie energii cieplnej do radiatora. Dzięki temu GIGABYTE GV-R785OC-2GD, pomimo fabrycznego overclockingu, gwarantuje stabilne działanie i niską temperaturę pracy.


Kolejną zaletą najnowszych produktów GIGABYTE jest zaimplementowana technologia AMD Accelerated Parallel Processing (APP). Pozwala ona na wykorzystanie potencjału GPU do wielu zastosowań, takich jak przetwarzanie równoległe, obliczanie efektów fizyki w grach, sztuczna inteligencja, raytracing czy konwertowanie materiałów wideo z niespotykaną do tej pory szybkością.


Karty graficzne GIGABYTE z serii Radeon HD 7800 to nie tylko bezkompromisowa wydajność w rozdzielczości HD ale również możliwość generowania trójwymiarowego obrazu. Dzięki technologii AMD HD3D najnowsze produkty GIGABYTE zapewniają pełne wsparcie dla gier wykorzystujących efekty Microsoft DirectX 11 w standardzie 3D oraz bez najmniejszych problemów poradzą sobie z odtwarzaniem filmów Blu-ray 3D czy wyświetlaniem trójwymiarowych zdjęć. Za sprawą technologii AMD HD3D komputery PC są w pełni gotowe do wyświetlania obrazu w formacie 3D.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...