12/03/2012

Goclever DVR HD – wideorejestrator z diodami LED IR do pracy nocnej

Goclever Technology rozszerza swoją ofertę o zupełnie nową kategorię produktową: wideorejestratory samochodowe DVR. W sprzedaży jest już dostępny model GOCLEVER DVR HD, który wyposażono w polskie menu, a prostota i ergonomia obsługi zapewniają bezpieczeństwo nawet w trakcie kierowania pojazdem.

 

 

Każdy kierowca jest narażony na ryzyko uczestniczenia w stłuczce. Problem pojawia się wtedy, gdy żadna ze stron nie poczuwa sie do winy. W takiej sytuacji rozstrzygającym argumentem może być nagranie wideo. Zapis będzie pomocny także w przypadku sporu z ubezpieczycielem, gdy ten odmówi wypłaty odszkodowania. Ponadto nagranie może trafić do domowego archiwum np. jako miła pamiątka z wakacyjnego wyjazdu, który prowadził atrakcyjną wizualnie trasą.


Urządzenie dysponuje 2.5-calowym ekranem LCD TFT, który umożliwia podgląd w czasie rzeczywistym, jak również odtwarzanie nagrań. Kamera wyposażona jest w 6 diod LED emitujących światło podczerwone, umożliwiających rejestrację obrazu nawet w absolutnej ciemności. Bardzo czuła, kompaktowa kamera nagrywa obraz o kącie 120 stopni i rozdzielczości od 640 x 480 px aż do 1280 x 960 px. Wideorejestrator pracuje cyklicznie – dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu automatycznie włącza się i wyłącza.


Pliki z nagraniami są rejestrowane na karcie SD w formacie AVI. Dzięki temu można je odtworzyć na dowolnym komputerze. Wbudowany port miniUSB 2.0 pozwala podłączyć GOCLEVER DVR HD do komputera PC lub innego urządzenia. Na karcie o pojemności 2GB można zapisać około 2 godzin nagrania. Po zapełnieniu karty najstarszy materiał jest usuwany, a zapis jest kontynuowany.


Kompaktowe wymiary i masa (220 g) sprawiają, że urządzenie zawsze można mieć pod ręką. Wideorejestrator może być zasilany z akumulatora o pojemności 800 mAh lub z gniazda zapalniczki.


Cena GOCLEVER DVR HD to 149 zł. W zestawie znajduje się uchwyt mocujący, ładowarka samochodowa i kabel USB. Producent oferuje na swoje urządzenia 24 miesięczną gwarancję door to door.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...