12/03/2012

Goclever DVR HD – wideorejestrator z diodami LED IR do pracy nocnej

Goclever Technology rozszerza swoją ofertę o zupełnie nową kategorię produktową: wideorejestratory samochodowe DVR. W sprzedaży jest już dostępny model GOCLEVER DVR HD, który wyposażono w polskie menu, a prostota i ergonomia obsługi zapewniają bezpieczeństwo nawet w trakcie kierowania pojazdem.

 

 

Każdy kierowca jest narażony na ryzyko uczestniczenia w stłuczce. Problem pojawia się wtedy, gdy żadna ze stron nie poczuwa sie do winy. W takiej sytuacji rozstrzygającym argumentem może być nagranie wideo. Zapis będzie pomocny także w przypadku sporu z ubezpieczycielem, gdy ten odmówi wypłaty odszkodowania. Ponadto nagranie może trafić do domowego archiwum np. jako miła pamiątka z wakacyjnego wyjazdu, który prowadził atrakcyjną wizualnie trasą.


Urządzenie dysponuje 2.5-calowym ekranem LCD TFT, który umożliwia podgląd w czasie rzeczywistym, jak również odtwarzanie nagrań. Kamera wyposażona jest w 6 diod LED emitujących światło podczerwone, umożliwiających rejestrację obrazu nawet w absolutnej ciemności. Bardzo czuła, kompaktowa kamera nagrywa obraz o kącie 120 stopni i rozdzielczości od 640 x 480 px aż do 1280 x 960 px. Wideorejestrator pracuje cyklicznie – dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu automatycznie włącza się i wyłącza.


Pliki z nagraniami są rejestrowane na karcie SD w formacie AVI. Dzięki temu można je odtworzyć na dowolnym komputerze. Wbudowany port miniUSB 2.0 pozwala podłączyć GOCLEVER DVR HD do komputera PC lub innego urządzenia. Na karcie o pojemności 2GB można zapisać około 2 godzin nagrania. Po zapełnieniu karty najstarszy materiał jest usuwany, a zapis jest kontynuowany.


Kompaktowe wymiary i masa (220 g) sprawiają, że urządzenie zawsze można mieć pod ręką. Wideorejestrator może być zasilany z akumulatora o pojemności 800 mAh lub z gniazda zapalniczki.


Cena GOCLEVER DVR HD to 149 zł. W zestawie znajduje się uchwyt mocujący, ładowarka samochodowa i kabel USB. Producent oferuje na swoje urządzenia 24 miesięczną gwarancję door to door.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...