15/03/2012

NETGEAR Range Extender – dostęp do sieci w każdym pomieszczeniu

Nowy adapter WiFi firmy NETGEAR zaprojektowano w celu zapewnienia stabilnego i szybkiego połączenia z siecią bezprzewodową. Dzięki niemu można łatwo podłączyć do Internetu nie tylko laptopa, czy smartfon, ale również urządzenia multimedialne w dowolnym miejscu w domu lub biurze.

NETGEAR Universal Dual Band WiFi Range Extender WN2500RP zwiększa zasięg domowej sieci oraz eliminuje jej martwe punkty.

Może być wykorzystany zarówno do rozszerzenia zasięgu sieci generowanej przez istniejący router, jak również jako adapter dla urządzeń multimedialnych, takich jak telewizory z funkcją SmartTV, odtwarzacze Blue Ray, czy konsole do gier. Połączenie ich z bezprzewodowym Internetem jest możliwe dzięki czterem wbudowanym gniazdom ethernet.

Nowy adapter NETGEAR cechuje wyjątkowa uniwersalność. Może on współpracować z dowolnym routerem, rozszerzając sygnał o częstotliwości 2,4 oraz 5 GHz.

Dzięki technologii FastLane urządzenie oferuje maksymalną transmisję danych np. wideo HD oraz gier on-line. Dynamiczny wyświetlacz LED ułatwia odnalezienie miejsca dla optymalnego zasięgu sieci WiFi.

Sprzęt jest łatwy w instalacji i konfiguracji, gdyż nie wymaga użycia płyty CD czy też kabla typu ethernet.

NETGEAR Range Extender został zaprezentowany w styczniu br. w Stanach Zjednoczonych. Urządzenie jest już dostępne w Polsce, a jego cena wynosi 399 zł.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...