18/04/2012

TÜV Rheinland przyznało pierwszy certyfikat „Smart TV” telewizorom Samsung

Telewizory Samsung ES8000, E7500 oraz E7000 uzyskały pierwszy w branży certyfikat Smart TV. Certyfikat został przyznany przez jeden z darzonych największym zaufaniem instytutów certyfikacji w Europie – TÜV Rheinland. Telewizory spełniły wszelkie normy w zakresie wymagań standardu Smart TV, a także inteligentnej interakcji i inteligentnej ewolucji.

 

TÜV Rheinland przyznał certyfikat „Smart TV Advanced” nowym modelom telewizorów Samsung Smart TV: ES8000, E7500 oraz E7000. Testy objęły typowe funkcje telewizora takie jak jakość obrazu — w tym jasność, współczynnik kontrastu, barwy — oraz szereg dodatkowych usług takich jak dostęp do internetu, serwisów społecznościowych czy przeglądarki internetowej. Badaniem objęto także nowe rozwiązania, między innymi rozpoznawanie głosu i ruchu (technologia Smart Interaction) oraz zestaw Smart Evolution wprowadzony w roku 2012 do nowych modeli telewizorów Samsung ES8000, ES7000 oraz telewizorów plazmowych E 8000.

Nowy certyfikat jest niezwykle znaczący dla branży telewizyjnej — ustanawia nowe kryteria testowe dla wciąż szybko rozwijającej się kategorii telewizorów Smart TV. Weryfikuje także ich funkcje, aby zagwarantować, że klienci będą dysponowali wiarygodnymi informacjami podczas kupowania tego typu urządzeń. Przyznanie pierwszego certyfikatu Smart TV firmie Samsung po raz kolejny potwierdza, że jest ona w tej dziedzinie liderem.


Dzięki nowym funkcjom telewizorów Samsung Smart TV użytkownicy zyskują możliwość korzystania wielu aplikacji w nowy, bardziej interaktywny sposób:

Aplikacja Fitness pozwala użytkownikom telewizorów Samsung Smart TV monitorować postępy w zakresie kondycji fizycznej. Umożliwia wykorzystanie wbudowanej w telewizor kamery do stworzenia „wirtualnego lustra” pozwalającego na korekcję postawy ciała podczas wykonywanych ćwiczeń, a także bezprzewodowe podłączenie wagi Wi-Fi Body Scale.

Sekcja „Kids” to gry edukacyjne i inne formy rozrywki dla dzieci, dzięki którym nauka i odkrywanie świata zmienią się we wspaniałą zabawę. Poprzez zmianę telewizora w nadzorowane przez rodziców interaktywne centrum nauki, Samsung wzbogaca czas, który dzieci spędzają przed ekranem.

Album „Family Story” umożliwia zarządzanie kolekcjami cyfrowych fotografii i wyświetlanie ich na dużym ekranie. Zdjęcia mogą być pobierane bezpośrednio z telefonów czy aparatów cyfrowych. Możliwe jest także przesyłanie komunikatów lub prowadzenie rodzinnego kalendarza z wykorzystaniem smartfonów, tabletów lub komputera.

Najnowsze telewizory firmy Samsung zostały wzbogacone o nową funkcję Smart Evolution. Jest to zestaw, który będzie zapewniał posiadaczom wybranych modeli telewizorów możliwość unowocześniania swoich urządzeń o nowe funkcje przez kolejne 4 lata. Z zestawu będą mogli korzystać posiadacze telewizorów Samsung Smart TV wprowadzonych do sprzedaży w 2012 roku lub później. Zestaw będzie dostępny w sprzedaży jako osobny produkt od 2013 do 2016 roku.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...