Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

29/05/2012

Kamera Samsung QF20 – FullHD, Wi-Fi

Kamera Samsung HMX-QF20 nagrywa wideo w rozdzielczość Full HD (1920×1080) i umożliwia przesyłanie obrazu bezprzewodowo za pośrednictwem W-Fi do telewizora, komputera lub smartfonu.  Jeśli dodamy do tego matrycę BSI CMOS 5 megapikseli, możliwość przekładania kamery w czasie filmowania z lewej do prawej dłoni, inteligentny tryb Smart Auto oraz dwudziestokrotny zoom optyczny – ta kompilacja funkcji w jednym urządzeniu robi wrażenie.

 

Moduł Wi-Fi w kamerze QF20 to znaczne ułatwienie nie tylko w wysyłaniu nakręconych filmów do ulubionych portali, takich jak Facebook czy YouTube, ale również zabezpieczanie swoich nagrań dzięki funkcji Auto Backup. Po połączeniu kamery z siecią Wi-Fi urządzenie automatycznie wysyła nagrane pliki do komputera. Z kolei wykorzystując AllShare, funkcjonalność obecną we wszystkich urządzeniach Samsung, QF20 łączy się bezprzewodowo na przykład z telewizorem Smart TV i wyświetla nagrane filmy bezpośrednio na dużym ekranie.

Kamera HMX-QF20 nagrywa w jakości FullHD 1920 x 1080 i wykorzystuje technologie Switch Grip, czyli możliwość filmowania zarówno prawą, jak i lewą ręką, dodatkowo rozbudowaną o filmowanie w pionie, również w jakości HD. W praktyce oznacza to, że ekran dostosowuje się do położenia kamery i odwraca cały interfejs w zależności od tego, którą ręką trzymamy urządzenie. Nagranie można też zatrzymać i wznowić w dogodnym momencie, a podczas odtwarzania można zaimplementować losowo wybrany filtr artystyczny za pomocą zwykłego potrząśnięcia. Kamerę wyposażono w optyczną stabilizację obrazu, a duży zoom optyczny 20 x nie pozwoli uciec żadnemu detalowi. Można go też utrwalić w czasie kręcenia filmu, w każdej chwili wykonując zdjęcie sceny znajdującej się w kadrze.

HMX-QF20 posiada również możliwość nagrywania poklatkowego, czyli pokazania kilkugodzinnego filmu, na przykład rozwijającego się pąka kwiatowego czy wschodzącego słońca, w krótkiej, przyspieszonej sekwencji. Z odpowiednią muzyką i filtrem artystycznym można osiągnąć piękny efekt, edytując obraz w samej kamerze, bez konieczności używania zaawansowanych programów do obróbki video w komputerze.

Do nagranych filmów można dodać muzykę wybierając spośród gotowych podkładów lub wgrywając ulubioną piosenkę z dysku komputera. Najlepsze sceny można zaznaczyć dzięki funkcji Mój Film i szybko do nich wrócić podczas odtwarzania, bez konieczności długiego przewijania i wyszukiwania momentu czy sekwencji, która nas interesuje. Kamera wyposażona jest w duży, dotykowy ekran LCD Smart Touch o przekątnej 2,7 cala i 230 tysięcy pikseli, na którym wygodnie możemy obejrzeć nagrane filmy i je edytować.

HMX-QF20 dostępna jest na polskim rynku w cenie 1399 zł.


Sześć milionów cyberataków na Polskę

Według danych firmy F-Secure średnio 700 razy na godzinę podejmowane są próby przeprowadzenia cyberataków na Polskę. Główne źródła zagrożeń w ostatnim roku to Stany Zjednoczone, Francja, Rosja oraz Chiny. 

 W ciągu ostatniego roku podjęto ponad 6 milionów prób cyberataków na Polskę. Najczęściej ich źródłem były Stany Zjednoczone, a na kolejnych miejscach znalazły się Francja, […]

Czy Apple Pay zdominuje rynek płatności mobilnych?

Apple Pay zadebiutowało w Polsce 19 czerwca. Zgodnie z doniesieniami części banków technologia szybko zyskała popularność i tysiące użytkowników. To jednak dopiero początek ekspansji rozwiązania od Apple. Według raportu Juniper Research, Apple Pay może w ciągu najbliższych dwóch lat zdominować sektor mobilnych płatności zbliżeniowych. Do tej pory nową formę płatności udostępniło swoim klientom 8 polskich […]

SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Techcity na Facebooku