18/06/2012

Monitory Peiyinga – zabezpieczenie przed: Daleko jeszcze?

Wakacje to czas wzmożonych podróży. Czasami dojechanie do celu zarówno dla rodziców jak i dla dzieci może być męczące. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem sprzętu do samochodu, który sprawi, że nawet długa jazda upłynie w miłej atmosferze. Dobrym pomysłem będą tu monitory Peiyinga.

 

 

PY TH1071 to monitor o przekątnej 10,2 cala z wbudowanym odtwarzaczem DVD oraz transmiterem FM. Matrycę charakteryzuje wysoki poziom kontrastu i jasności oraz bardzo dobra rozdzielczość. Monitor wyświetla obraz w systemach PAL oraz NTSC. Rozległy kąt widzenia sprawia, że obraz, praktycznie z każdego miejsca w pojeździe, jest dobrze widoczny.

Urządzenie zostało wyposażone w wbudowane złącze USB oraz czytnik kart pamięci SD/MMC/MS. Stąd też nie ma konieczności zabierania ze sobą masy płyt z bajkami czy filmami. Wystarczy zgrać je na pendrive. Transmiter FM umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku w głośnikach pojazdu poprzez radio samochodowe.  Dodatkowym elementem jest nadajnik IR do bezprzewodowych słuchawek. Monitor z DVD odtwarza wiele popularnych formatów zapisu, tj: DVD/DVD-+R/DVD-+RW/CD-DA/CD-RW/MP3/VCD/SVCD. Cena monitora: 899 zł.

Nieco mniejszy monitor to model PY TR7092 o przekątnej 9,2 cala, również montowany do podsufitki. Smukła obudowa wykonana z solidnego tworzywa gwarantuje jego trwałość i niezawodność. Monitor po złożeniu wygląda bardzo dyskretnie i nie rzuca się w oczy. PY TR7092 ma bardzo dobry kąt widzenia obrazu, możliwość zmiany systemu NTSC na PAL, wbudowany transmiter IR oraz jedno wejście wideo.  PY TR7092 to estetyczny i atrakcyjny sposób na wzbogacenie samochodu o multimedia. Cena monitora 450 zł.

Dla właścicieli mniejszych samochodów lepszym wyborem będzie monitor montowany w zagłówku, z tyłu siedzenia.  PY TH7088 o przekątnej 7 cali posiada wejście i wyjście video i audio. Ten model  daje bardzo dużo możliwości połączeniowych. Podłączenie monitora do jednostki głównej, która wyposażona jest w DVD, TV lub odtwarzacz plików komputerowych przez wejścia znajdujące się od strony czołowej panelu, pozwala cieszyć się pełną swobodą pasażera i kierowcy. Oznacza to, możliwość jednoczesnego korzystania z, np. nawigacji przy projekcji filmów. Matryca TFT-LCD wyświetla obraz w standardowym formacie 16:9, ale istniej możliwość przełączenia jej na tryb 4:3; paleta barw wynosi 128 tysięcy, ekran ma efektywną powłokę, która zapobiega odbiciom światła. Cena monitora 299 zł.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...