Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/09/2012

Epson: 3 zaawansowane projektory Full HD 3D dla kinomanów

Na targach IFA 2012, firma Epson przestawiła EH-TW9100W, EH-TW9100 i EH-TW8100 — trzy najnowocześniejsze projektory Full HD 3D dla wielbicieli filmów.

 

Seria nowych projektorów zapewnia niezrównane wrażenia kina domowego i jest wyposażona w najnowsze rozwiązania techniczne, w tym:

· Nowy bezprzewodowy nadajnik HD wyposażony w pięć wejść HDMI1, pozwalających na
podłączenie urządzeń przewodowych
· Technologię częstotliwości radiowej (RF — Radio Frequency)2 3D, która zapewnia silny
sygnał okularom 3D
· Jednakowy poziom jasności światła barwnego i białego – 2 400 lumenów
· Bardzo wysoki współczynnik kontrastu na poziomie 320 000:1
· Ostrzejszy i wyraźniejszy obraz dzięki podwyższonej rozdzielczości i funkcji interpolacji klatek
· Obiektyw z zoomem 2,1x oraz ułatwiający instalację szeroki zakres przesunięcia obiektywu
· Konwersja obrazów 2D do 3D
· Technologię 3LCD gwarantującą równie wysokie natężenie światła białego i barwnego, dzięki
czemu obrazy są wyraźne i mają żywe kolory

· Najnowocześniejszy interfejs bezprzewodowy Full HD1 (EH-TW9100W)

Model EH-TW9100W wyświetla zawartość w jakości Full HD bezprzewodowo — nawet z urządzeń przewodowych, które można podłączyć do bezprzewodowego nadajnika HD. Rozwiązanie to pozwala zastosować mniej kabli, co ułatwia i usprawnia instalację.

Zawartość 2D HD można zmienić w 3D jednym przyciskiem, zaś automatyczna optymalizacja kolorów, interpolacja klatek, regulacja głębi 3D i technologia wysokiej rozdzielczości dodatkowo wzbogacają wrażenia wizualne. Kolory nabierają życia, czerń staje się głębsza, a szczegóły są odwzorowane z niezwykłą dokładnością dzięki wysokiemu współczynnikowi kontrastu na poziomie 320 000:1 i technologii 3LCD.


W zestawie modeli EH-TW9100W i EH-TW9100 znajdują się dwie pary lekkich, ładowanych przez
port USB, korzystających z fal radiowych aktywnych migawkowych okularów 3D2, które mają zasięg
do 10 metrów od projektora.

Modele EH-TW9100W, EH-TW9100 oraz EH-TW8100 będą dostępne od listopada 2012, ich cen
jeszcze nie ustalono.


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku