17/09/2012

Yamaha CD-N500 – wszechstronny sieciowy odtwarzacz CD

Doskonały dźwięk z płyt kompaktowych, bogate brzmienie plików cyfrowych i niezrównana wszechstronność – to cechy mające wyróżniać model CD-N500, najnowszą konstrukcję Yamahy.

 

Yamaha połączyła potrzeby melomanów, którzy zgromadzili obszerne kolekcje płyt CD z oczekiwaniami fanów muzyki szukających uniwersalnego rozwiązania pozwalającego na strumieniowanie muzyki i gwarantującego dostęp do internetowych stacji radiowych.

Yamaha CD-N500 oprócz możliwości odtwarzania płyt CD zapewnia użytkownikowi dostęp do bogatej kolekcji plików muzycznych zgromadzonych w dowolnym urządzeniu przenośnym, komputerze lub serwerze NAS. Zapisany w cyfrowej postaci materiał można odtworzyć bezprzewodowo, przy wykorzystaniu funkcji Music Play, lub tradycyjnie po fizycznym połączeniu urządzeń.  Znajdujące się na przednim panelu gniazdo USB pozwala strumieniować muzykę z iPoda, iPhona, iPada oraz urządzeń USB. Najnowszy odtwarzacz Yamahy perfekcyjnie odtwarza pliki MP3, WMA, AAC, WAV i FLAC (do 192 kHz/24-bitów) i bezstratne Apple. Wsparcie dla bazy danych vTuner zapewnia szybki i łatwy dostęp do niemal niezliczonych stacji radiowych z całego świata, wystarczy podłączyć CD-N500 do internetu za pomocą sieci LAN. Sekcja CD jest kompatybilna z płytami CD-DA, CD-R i CD-RW oraz zgromadzonymi na nich plikami WMA i MP3.

Od strony dźwiękowej projekt odtwarzacza CD-N500 opiera się na koncepcie Yamaha HiFi. Doskonałe brzmienie jest zasługą m.in. wykorzystania wyselekcjonowanych podzespołów oraz zastosowania symetrycznych obwodów zapewniających najkrótszą ścieżkę dla sygnału dźwiękowego. Tryb Pure Direct pozwala uzyskać jeszcze wyższą jakość dźwięku.

Aluminiowy przedni panel wyróżnia się czystością pod względem formy a szczególną uwagę zwraca obrotowy regulator – bardzo praktyczny w przypadku sterowania funkcjami sieciowymi.

Funkcjonalność urządzenia zwiększają kompatybilna z iOS i Androidem aplikacja NP Controller oraz niezwykle wygodna i pożądana funkcja – odtwarzanie w trybie Gap Less (bez pauz). Ponadto aplikacja daje dostęp do informacji o piosence i albumie. Niektóre odtwarzacze sieciowe mają problemy z dostatecznie szybkim buforowaniem sygnału przesyłanego przez internet. W efekcie pomiędzy utworami, które powinny być odtwarzane bez przerw, np. koncerty, niektóre utwory muzyki klasycznej, pojawiają się drażniące pauzy. Yamaha rozwiązała ten problem, a CD-N500 zapewnia w tym przypadku komfortowe ciągłe odtwarzanie. NP Controller zapewnia łatwe sterowanie i kontrolę odtwarzacza za pomocą smartfonu lub tabletu.

Sieciowy odtwarzacz CD-N500 pojawi się na rynku w listopadzie 2012 r.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...