Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/10/2012

AOC: nowy wielkoformatowy monitor AMVA

AOC wprowadza na rynek nowy, profesjonalny monitor XXL. Wyświetlacz AMVA , podświetlenie LED, przekątna ekranu 68,6 cm (27″) i liczne inne funkcje mają uczynić z tego monitora obowiązkową pozycję dla wymagających użytkowników. Monitor m2752Pqu to produkt klasy premium w ofercie profesjonalnych monitorów AOC.

Monitor m2752Pqu jest wyposażony w ekran AMVA, który jak zapewnia producent  charakteryzuje się doskonałym kontrastem obrazu i nadzwyczaj wysoką stabilnością kolorów oraz kątami widzenia do 178° (w pionie i w poziomie). Ten typ wyświetlacza nadaje się szczególnie do zaawansowanych zastosowań graficznych, zaś dodatkową korzyścią jest możliwość jednoczesnego oglądania obrazu przez kilka osób bez utraty jakości kolorów. Nawet dynamiczne sekwencje w grach czy filmach są odtwarzane bez zniekształceń i migotania, dzięki czemu monitor sprawdza się w zastosowaniach multimedialnych.

Monitor ma ćzapewnia idealne warunki do zachowania zdrowej postawy podczas pracy, a to dzięki możliwościom regulacji wysokości w zakresie do 110 mm oraz nachylenia, obrotu czy pivot – czyli zmianie orientacji z poziomej na pionową.  Pivot, który można wykonać w kilka sekund, ułatwia czytanie lub posługiwanie się długimi dokumentami, a także edycję grafiki. Bezstopniowa regulacja wysokości gwarantuje przyjazną dla kręgosłupa pozycję zapewniającą najlepszy kąt widzenia, podczas gdy funkcja obrotu jest bardzo przydatna podczas spontanicznych prezentacji w biurze.

Dzięki ekranowi o przekątnej 68,6 cm (27”), rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 i formatowi obrazu 16:9, monitor m2752Pqu nadaje się do różnych zastosowań biurowych i multimedialnych. Typowy kontrast 1000:1 (dynamiczny: 20 000 000:1), jasność 300 cd/m² i krótki czas reakcji zapewniają ostry, wyraźny obraz.

Monitor m2752Pqu jest wyposażony w złącza VGA, DVI-D oraz HDMI, a także w Display Port, a więc posiada wszystkie popularne typy gniazd. Dzięki temu liczne źródła sygnału można podłączyć jednocześnie, co jest wygodne nie tylko przy odtwarzaniu multimediów. Model ma wbudowany hub USB z czterema portami, co pozwala jednocześnie podłączyć do niego dyski twarde, aparaty cyfrowe oraz różne nośniki pamięci. Dodatkowo firma AOC wyposażyła monitor m2752Pqu w głośniki, dzięki czemu użytkownik wyeliminuje ze swojego biurka zbędne kable.

Przeczytaj także:   Western Digital specjalnie dla Maka

m2752Pqu zużywa jedynie 50 W w trybie pracy standardowej, jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii podświetlenia LED. Ze względu na niskie zużycie energii ten model spełnia wymagania różnych norm międzynarodowych w zakresie oszczędności energii, takich jak TCO 5.0 i EPEAT Silver. Jak wszystkie inne monitory AOC z podświetleniem LED także ten model produkowany jest całkowicie bez użycia rtęci. Klasyczne wzornictwo monitora m2752Pqu ma sprawdzić się w każdym miejscu pracy.

Prezentowany model jest objęty gwarancją AOC, wynoszącą trzy lata, łącznie z usługą wymiany w siedzibie klienta. W razie wystąpienia jakichś problemów, monitor zostanie odebrany z domu lub biura i wymieniony na inny. Po naprawie monitor zostanie dostarczony z powrotem, na miejsce monitora zastępczego.

Monitor m2752Pqu jest dostępny w sprzedaży od października w sugerowanej cenie detalicznej 1267 zł.


TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku