15/10/2012

Router NETGEAR Centria – centrum multimedialnego domu

Najnowsza linia routerów Centria to kolejnym krok firmy NETGEAR w kierunku budowy zaawansowanej technologicznie domowej sieci. NETGEAR Centria łączy w sobie trzy główne funkcjonalności – automatyczne tworzenie kopii zapasowych z PC oraz Mac, multimedialny serwer umożliwiający pobieranie plików z każdego urządzenia mającego dostęp do Internetu oraz wysokiej szybkości dwuzakresowy router WiFi.
Rozwiązanie dostępne jest w dwóch modelach. WNDR4700 posiada możliwość zainstalowania własnego dysku twardego, natomiast router WNDR4720 jest już wyposażony w wewnętrzny dysk twardy o pojemności 2TB. W razie potrzeby dysk można w prosty sposób wymienić na posiadający większą pojemność. Oba urządzenia posiadają dwa porty USB (SuperSpeed USB 3.0), poprzez które można podłączyć znacznie więcej pamięci. Czytnik kart SD zapewnia bardzo szybki dostęp do różnego rodzaju multimediów jak zdjęcia czy filmy.

Routery NETGEAR Centria posiadają funkcję ReadyShare, która umożliwia tworzenie kopii zapasowych dla komputerów działających w systemie Windows oraz dla użytkowników Apple Time Machine. Dane mogą być archiwizowane na dyskach podłączonych do urządzenia za pomocą portów USB w sposób bezprzewodowy.

Oba modele osiągają prędkość do 450 + 450 Mbps, dzięki czemu zapewniają bezproblemowe oglądanie video w standardzie HD 3D, grę w trybie on-line czy jednoczesne ściąganie wielu plików. Dwa zakresy pracy WiFi 2,4 oraz 5 GHz gwarantują niezawodne połączenie, a dzięki dużej wydajności urządzenie pracuje stabilnie. Router posiada również panel kontrolny do monitorowania, i naprawy sieci domowej. Sprzedawany jest wraz z oprogramowaniem NETGEAR Genie.

Dostępna w obu routerach funkcja ReadySHARE umożliwia podłączenie do nich dowolnego urządzenia z USB, a co za tym idzie zapewnia odtwarzanie lub przeglądanie treści multimedialnych, drukowanie plików czy przesyłanie muzyki do dowolnego komputera, laptopa, iPada, iPhone’a czy na smartfon. Urządzenie umożliwia także kontrolę rodzicielską nad przeglądanymi stronami oraz oferuje dedykowany dostęp do sieci wybranym gościom z zachowaniem najwyższej ochrony bezpieczeństwa sieci WiFi.

Routery NETGEAR Centria dostępne są w cenie ok. 700 zł (WNDR4700) oraz 1050 zł (WNDR4720).

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...