06/11/2012

ANTEC debiutuje na rynku akcesoriów audio do urządzeń mobilnych (video)

Firma ANTEC, producent podzespołów komputerowych i sprzętu dla graczy, debiutuje na rynku akcesoriów do urządzeń mobilnych, wprowadzając szereg produktów audio z nowej serii ANTEC Mobile Products (a.m.p).

Akcesoria ANTEC a.m.p łączą się przez Bluetooth i są rozwiązaniem dla posiadaczy smartfonów, laptopów, tabletów oraz innych urządzeń mobilnych. Wśród nowych modeli znalazły się: przenośny głośnik (SP1), bezprzewodowe słuchawki z odbiornikiem Bluetooth (iso), odbiornik Bluetooth (gain) oraz słuchawki dokanałowe (dBs). Urządzenia dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych.

ANTEC SP1 to przenośny głośnik o łącznej mocy 6 W (RMS), który bez problemu łączy się z urządzeniami mobilnymi dostępnymi w odległości 10 metrów. Produkt wykorzystuje technologię Bluetooth 2.1 EDR, a dzięki wbudowanemu mikrofonowi użytkownik może w każdej chwili odebrać telefon i prowadzić rozmowę w trybie głośnomówiącym. SP1 wyposażono w litowo-jonową baterię 1500 mAh, która pozwala na około 10 godzin odtwarzania muzyki (przy średniej głośności). Baterię można ładować przez port Micro USB. Urządzenie waży zaledwie 380 g, a jego wymiary to 84 mm (wys.) x 184 mm (szer.) x 58 mm (dł.). SP1 dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: czarno-czerwonej, zielono-białej oraz biało-różowej.

ANTEC iso to zestaw składający się z dokanałowych słuchawek z aktywną redukcją szumu i odbiornika HD Bluetooth w standardzie 3.0 EDR. Iso działa w promieniu 10 metrów, a litowo-polimerowa bateria ładowana przez kabel Micro USB pozwala na około 8 godzin odtwarzania muzyki i wytrzymuje do 200 godzin w trybie czuwania. Odbiornik wyposażono
w mikrofon, a przyciski funkcyjne umożliwiają odebranie rozmowy telefonicznej, regulację głośności, pauzowanie lub przełączanie odtwarzanych plików. ANTEC iso waży zaledwie 25 g, a wymiary odbiornika to 40 mm  (wys.) x 23 mm (szer.) x 15 mm (dł.). W zestawie znajdują się silikonowe nakładki do uszu w trzech rozmiarach. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych: biało-czerwonej i czarno-czerwonej.

ANTEC gain to odbiornik w formie klipsa wyposażony w technologię HD Bluetooth w wersji 3.0 EDR, do którego użytkownik może podpiąć dowolny zestaw słuchawkowy. Urządzenie odbiera sygnał w odległości 10 metrów, a litowo jonowa bateria ładowana przez kabel Micro USB pozwala na około 6 godzin pracy i wytrzymuje około 140 godzin w trybie czuwania. Gain ma wbudowany mikrofon umożliwiający łatwe prowadzenie rozmów telefonicznych, a przyciski funkcyjne umieszczone w górnej części ułatwiają obsługę plików odtwarzanych z urządzenia mobilnego. Produkt dostępny jest w kolorach: czarnym, niebieskim, fioletowym, białym lub różowym.

ANTEC dBs to dokanałowe słuchawki podpinane złączem mini jack 3,5 mm. Zastosowane w dBs głośniki typu driver o średnicy 10 mm mają pasmo przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz, impedancję na poziomie 32 omów oraz czułość 98 dB/mW. Słuchawki ważą zaledwie 15 g. Kabel o długości 120 cm pokryty jest nylonowym oplotem, który poprawia wytrzymałość i zapobiega plątaniu się przewodu. Dostępne jest pięć wersji kolorystycznych produktu: czarno-czerwona, czarno-biała, szaro-biała, biało-różowa i zielono-biała.

Sugerowane ceny detaliczne produktów wynoszą:
ANTEC SP1 – 319 zł
ANTEC iso – 319 zł
ANTEC gain – 129 zł
ANTEC dBs – 79 zł

Produkty objęte są 2-letnią gwarancją producenta.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...