20/11/2012

Dwa nowe ergonomiczne monitory AOC

AOC wprowadza do oferty dwa modele 60ID z linii Professional. Cechuje je zestaw ergonomicznych funkcji podnoszących komfort pracy. Model AOC e2460Phu nadaje się zarówno do wykorzystania w biurze, jak i do celów rozrywkowych. Model AOC m2460Phu podobnie, z tym że wyposażono go w wyświetlacz AMVA. Oba monitory mają przekątną ekranu 61 cm (24″).

Oba monitory oferują szereg funkcji ergonomicznych, które zwiększają komfort pracy. Pivot-obrót monitora o 90° do pozycji pionowej – można wykonać w ciągu kilku sekund. To funkcja przydatna np. podczas edycji zdjęć portretowych lub pracy z długimi dokumentami. Monitor można także łatwo obracać o 360°na podstawie. Regulacja w pionie umożliwia zmianę wysokości monitora o maks. 130 mm dla uzyskania optymalnej pozycji, co opóźni nadejście uczucia zmęczenia. Oba monitory wyposażono także w możliwość nachylania ekranu w zakresie -5°~ +15°.

Ekrany o przekątnej 61 cm (24″) mają klasyczne, matowe, czarne wykończenie, zapobiegające powstawaniu odblasków. Oba modele mają jasność obrazu 250 cd/m² oraz kontrast statyczny 1000:1 (kontrast dynamiczny: 20 000 000:1).

Monitor m2460Phu jest wyposażony w najwyższej jakości zaawansowany technicznie wyświetlacz AMVA o bardzo szerokim kącie widzenia obrazu. Wspaniale oddaje kolory i głębię, a czas reakcji 8 ms sprawia, że obraz jest czysty i żywy. Przy rozdzielczości Full HD i nadzwyczaj krótkim czasie reakcji 2 ms, AOC e2460Phu wyświetla ostry i czysty obraz w najwyższej jakości, nawet przy najszybszych scenach.


Oba monitory są kompatybilne z HDCP i wyposażone w 5 portów USB (1 w górnej części monitora, 4 w dolnej), co umożliwia łatwe podłączanie wielu urządzeń: pamięci flash, aparatów cyfrowych czy innych urządzeń. Dla jeszcze większej wygody jedno z gniazd USB ma większą wydajność prądową ładowania baterii podłączonych urządzeń: z pomocą funkcji szybkiego ładowania można w krótszym czasie naładować rozładowany telefon komórkowy czy inne urządzenie przenośne. Dopełnieniem całości są złącza cyfrowe HDMI i DVI-D oraz analogowe złącze wejściowe VGA.


Dzięki podświetleniu LED oba monitory są energooszczędne w standardowym trybie pracy. W trybie gotowości zużycie energii spada nawet poniżej 0,5 W. Dodatkowo, dzięki technologii LED zastosowano bardzo cienką ramkę ekranu. Monitory spełniają surowe wymagania certyfikatów środowiskowych, takich jak EPEAT Gold, ENERGY STAR i TCO 5.0.

Modele 60ID są także wyposażone w inne funkcje oszczędzające energię. Oprogramowanie i-Care mierzy na przykład oświetlenie otoczenia i automatycznie dostosowuje intensywność podświetlenia LED. Zapewnia to większy komfort odbioru obrazu, a jednocześnie pozwala oszczędzać energię.

Modele są dostępne w sprzedaży w sugerowanych cenach detalicznych:

AOC m2460Phu: 1116 PLN,

AOC e2460Phu: 1033 PLN.

Okres gwarancji wynosi 3 lata.

Udostępnij ten artykuł...

WitcherCon: zrobią go CD PROJEKT RED i Netflix

CD PROJEKT RED i Netflix ogłosiły dziś datę i pierwsze informacje na temat WitcherCon – wirtualnego święta fanów serii Wiedźmin na całym świecie! Zapowiedź WitcherConu pojawiła się w konwersacji na Twitterze pomiędzy Netflix a CD PROJEKT RED. Firmy łączą siły, aby zaprezentować pierwsze w historii wieloformatowe wydarzenie poświęcone uniwersum Wiedźmina. WitcherCon, który odbędzie się w […]

Udostępnij ten artykuł...

Allegro stawia ekologiczne automaty paczkowe

Allegro rozpoczęło budowę sieci automatów paczkowych zasilanych zieloną energią. W Poznaniu i Warszawie właśnie stanęły cztery pierwsze urządzenia, do końca tego roku będzie ich 1500. Allegro ekologiczne automaty paczkowe Uruchomienie dostaw do zielonej sieci planowane jest jesienią, gdy zostanie ustawiona odpowiednia liczba automatów paczkowych. Automaty paczkowe Allegro zostały zaprojektowane tak, by dzięki ekologicznym rozwiązaniom, atrakcyjnemu […]

Udostępnij ten artykuł...

Opera GX Mobile – pierwsza na świecie mobilna przeglądarka dla graczy

Opera ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Opery GX Mobile – pierwszej na świecie przeglądarki na urządzenia mobilne zaprojektowanej specjalnie dla graczy. Mobilna edycja Opery GX jest odpowiedzią na ogromny sukces desktopowej wersji pierwszej na świecie przeglądarki dla gamerów, Opery GX, której liczba użytkowników wzrosła o 190 procent rok do roku. Mobilna i desktopowa Opera GX […]

Udostępnij ten artykuł...