Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

08/11/2012

Kieszonkowy router z usługą chmury D-Link Cloud

D-Link rozszerza swoją ofertę routerów D-Link Cloud, wprowadzając na rynek kieszonkowy router DIR-506L, odpowiadający na potrzeby użytkowników mobilnych. Najnowszy model w rodzinie routerów z usługą chmury pozwala w wygodny sposób współużytkować pliki i udostępnia przenośne połączenie z Internetem.

Urządzenie jest zasilane akumulatorem umożliwiającym pracę przez maksymalnie 4 godziny. Router tworzy sieć lokalną oraz osobistą chmurę, która pozwala właścicielowi w łatwy sposób uzyskiwać dostęp do treści, a także wyświetlać ją oraz współużytkować. Oznacza to, że użytkownicy nie muszą już poszukiwać gniazd zasilania ani sieci Wi-Fi będąc poza domem.

Możliwości wyświetlania i współużytkowania treści są rozszerzane przez technologię D-Link SharePort. Wystarczy pobrać darmową aplikację SharePort Mobile na telefon iPhone, tablet iPad lub urządzenie z systemem Android, by uzyskać dostęp do treści z karty pamięci podłączonej przez port USB kieszonkowego routera. Dzięki temu router z usługą chmury jest idealnym urządzeniem zarówno dla użytkowników, którzy chcą dzielić się muzyką lub zdjęciami ze znajomymi, jak i dla pracowników, którzy mogą wykorzystywać to rozwiązanie podczas spotkań z klientami lub w czasie podróży służbowej.

Dzięki technologii SharePort Mobile można nie tylko w łatwy sposób uzyskać dostęp do treści zapisanych na urządzeniach przenośnych, ale również bezprzewodowo tworzyć kopie zapasowe plików, bez potrzeby użycia w tym celu komputera. Jest to szczególnie korzystne rozwiązania dla osób, które zapisują dużą liczbę plików na urządzeniach przenośnych, lecz nie zawsze mają czas lub po prostu zapominają, by stworzyć kopię zapasową na wypadek ich utraty.

Port USB można dodatkowo wykorzystywać do ładowania urządzeń przenośnych o parametrach maksymalnych 5 V/0,8 A (4 W) — między innymi większości popularnych smartfonów.

Podobnie jak urządzenie Mobile Cloud Companion (DIR-505), kieszonkowy router  DIR-506L działa w kilku różnych trybach operacyjnych. W trybie repeater umożliwia eliminowanie martwych stref sieci bezprzewodowej, rozszerzając zakres połączeń w całym domu. Pozostałe tryby to między innymi tryb routera/punktu dostępowego oraz tryb hotspotu Wi-Fi, który natychmiast rozszerza istniejące połączenie z Internetem o opcję dostępu przez Wi-Fi. Podłączając go do modemu internetowego lub punktu dostępu do Internetu w hotelu, można korzystać z jednego połączenia za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.

Przeczytaj także:   Synology zaprezentowało nowy serwer plików DS409slim

Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Canon: nowe systemy druku

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Packard Bell oneTwo – jeszcze smuklejszy

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku