18/12/2012

Słuchawki douszne Active Fit

Słuchanie muzyki w trakcie ćwiczeń fizycznych może przysporzyć pewnych niedogodności – zsuwające się lub wypadające z uszu słuchawki nie zachęcają do korzystania z nich podczas biegów. Fanom aktywnego spędzania czasu w rytmie muzyki, z pomocą przychodzi Creative, gama słuchawek Active Fit to specjalnie zaprojektowane urządzenia, których wygodna konstrukcja sprzyja wszelkim aktywnościom fizycznym.

Aurvana Air to niewielkie słuchawki zaprojektowane jednak tak, by dostarczać dźwięku typowego dla dużych słuchawek nausznych. Za swą nowoczesną i praktyczną konstrukcję nagrodzone zostały międzynarodową nagrodą Red Dot Award, przyznawaną w dziedzinie designu. Po krótkiej nieobecności na rynku, Aurvana Air wracają do sprzedaży w nowej niższej cenie.

Słuchawki zostały wyposażone w lekkie zaczepy Flexnium, wykonane w technologii EaseFit, które zabezpieczają przed wypadaniem z uszu podczas biegów czy innych ćwiczeń. Zaczepy dopasowują się do kształtu ucha, a dzięki temu, że stworzone zostały ze stopu niklowo-tytanowego, są niezwykle lekkie i nawet podczas wielogodzinnych wycieczek rowerowych, nie męczą uszu. Zaczepy są również odporne na korozję, która powstawać może w wyniku kontaktu z potem i brudem. Przewody słuchawkowe wykonane z miedzy beztlenowej i pokryte termoplastycznym elastromerem, zmniejszają ryzyko plątania się, a także poziom szumu kontaktowego.

Jednak Aurvana Air to nie tylko wygoda i wytrzymałość, ale również – jak zapewnia producent – świetny dźwięk. Słuchawki wyposażone zostały w przetworniki z magnesu neodymowego, niezwykle cienką membranę o wysokiej wydajności i zestrojone otwory basowe.

Dla osób, które nie przepadają za kablami i uważają je za ograniczający ruch dodatek, Creative proponuje słuchawki bezprzewodowe z technologią Bluetooth. Posiadają one niewidoczny, wbudowany mikrofon, dzięki czemu poza samym słuchaniem muzyki, dają możliwość wygodnego odbierania i prowadzenia rozmów telefonicznych, nawet w ruchu.

WP-250 to słuchawki douszne, które dodatkowo wspomagane są konstrukcją zauszną – taka budowa w pełni zabezpiecza przed ich wypadaniem. Słuchawki umożliwiają intuicyjną i niezawodną łączność ze wszystkimi urządzeniami wyposażonymi w moduł Bluetooth. Również ich obsługa cechuje się wygodą – przyciski umożliwiające wykonywanie podstawowych poleceń, takich jak odtwarzanie czy zatrzymywanie muzyki, zmianę jej głośności, a także odbieranie połączeń telefonicznych, umieszczone zostały w łatwo dostępnym miejscu na słuchawkach. Nie jest zatem konieczne sterowanie dźwiękiem z poziomu urządzenia nadawczego, takiego jak telefon czy odtwarzacz MP3.

Podobnie, jak Aurvana Air, tak i WP-250 wyposażone zostały w neodymowe przetworniki dźwięku, zapewniające wysokiej jakości efekty akustyczne. Przy naładowanej do pełna baterii, ze słuchawek korzystać można przez 6 godzin – nie ma zatem zagrożenia, że w połowie treningu urządzenie się rozładuje.

Słuchawki Aurvana Air dostępne są w cenie 299 zł, zaś słuchawki WP-250 w cenie 199 zł.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...