Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

20/02/2013

Creative T6 Series II następca Creative ZiiSound T6

 

Firma Creative udostępnia udoskonaloną wersję swojego zestawu Creative ZiiSound T6. Oferta producenta wzbogacona zostaje o głośniki T6 Series II – bezprzewodowy zestaw 2.1 z niepowtarzalnymi basami oraz możliwością indywidualnego wyboru między dźwiękiem stereofonicznym a przestrzennym.

Głośniki wyposażone zostały w kodek aptX do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego dźwięku bez opóźnień i zakłóceń. Dzięki niemu zestaw można w bardzo łatwy i intuicyjny sposób sparować z każdym urządzeniem posiadającym moduł Bluetooth. T6 Series II sprawdzą się również z komputerami stacjonarnymi nieposiadającymi technologii bezprzewodowej – wszystko dzięki możliwości podłączenia ich za pomocą nadajnika USB Creative BT-D1 kompatybilnego z technologią Bluetooth i aptX.

T6 Series II z grona innych zestawów 2.1 wyróżnia możliwość przeistoczenia ich w pełnowymiarowy zestaw 5.1 oferujący dynamiczny i realistyczny dźwięk. Wszystko to dzięki głośnikom satelitarnym z regulacją kąta ustawienia. Aby skorzystać z tego rozwiązania wystarczy obrócić górną część głośników satelitarnych i w jednej chwili dźwięk stereofoniczny przekształca się w przestrzenny. W obydwa głośniki wbudowane zostały zaawansowane przetworniki odpowiedzialne za wyraziste tony średnie i wysokie. Ponadto po usunięciu podstawek z głośników satelitarnych, możliwe jest zamontowanie ich na ścianie – dzięki temu sprawdzają się w roli telewizyjnego systemu audio. W zestawie znalazł się również głośnik niskotonowy wzbogacający dźwięk w potężne basy. Kompaktowa obudowa subwoofera kryje w sobie zaawansowaną technologię SLAM, polegającą na symetrycznym obciążeniu modułu akustycznego, dzięki czemu głośnik jeszcze lepiej spełnia swoją funkcję.

Aby zwiększyć wygodę korzystania z zestawu, wyposażony on został w pilota zdalnego sterowania wykorzystującego podczerwień oraz w wielofunkcyjny cyfrowy regulator, umożliwiający zmiany źródła dźwięku (Bluetooth, USB lub Aux In), regulację głośności oraz parowanie głośników z nadajnikami Bluetooth.

Rozwiązania i technologie zastosowane w zestawie głośników T6 Series II:
•    Kodek aptX pozwalający na bezprzewodowe podłączenie głośnika do urządzeń wyposażonych w moduł Bluetooth i strumieniowe przesyłanie dźwięku bez opóźnień.
•    Możliwość podłączenia głośników przez port USB.
•    Innowacyjna technologia pozwalająca na przekształcenie dźwięku stereofonicznego 2.1 w realistyczny, bogaty w detale dźwięk przestrzenny 5.1.
•    Głośnik niskotonowy z symetrycznym obciążeniem modułu akustycznego (autorska technologia SLAM) dostarczający potężnych basów.
•    Poręczny, przewodowy regulator głośności i źródła dźwięku.
•    Pilot na podczerwień do zdalnego sterowania zestawem.
•    Nowoczesna i elegancka konstrukcja z chromowanymi wykończeniami górnej i dolnej części głośników satelitarnych.
Nowa wersja głośników Creative – T6 Series II – dostępna będzie w sprzedaży w marcu 2013 roku. Ich cena wyniesie 1599 PLN. W sprzedaży pozostanie również podstawowy model zestawu – ZiiSound T6, dla fanów klasyki poszukujących bardziej przystępnego rozwiązania cenowego. Cena specjalna ZiiSound T6 wynosić będzie 1299 PLN.

Przeczytaj także:   Natec MP40 - odtwarzacz mp4 z krokomierzem

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Poradnik zakupowy – jak nie dać się nabrać na pseudo promocje?

Wprawdzie Black Friday 2000 już za nami, ale przed nami Cyber Monday, a potem kolejne świąteczne „promocje”, a po nich zapewne „noworoczne wyprzedaże” itp., itd. „Poradnik zakupowy – jak nie dać się nabrać na pseudo promocje?” potraktujcie więc uniwersalnie. Przeczytaj także:   SAPPHIRE odświeża HD 5850 i HD 5830 w edycjach Xtreme

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19. Mamy kolejne restrykcje i obostrzenia związane z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. Przed nami święta i Nowy Rok. Tradycyjnie to okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy świąteczne eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   […]

Techcity na Facebooku