10/04/2013

Harman Kardon Go&Play Wireless

Najnowsza, bezprzewodowa wersja przenośnej kolumny i stacji dokującej HK Go&Play stanowi stylową alternatywę dla tych amatorów muzyki, którzy oczekują pełnej kompatybilności z ich cyfrowymi gadżetami, świetnego brzmienia i bezprzewodowej komunikacji.

 

Urządzenie wykorzystuje opracowaną przez Harmana technologię TrueStream, która optymalizuje odtwarzanie dźwięku, przesyłanego za pośrednictwem Bluetooth. Dzięki niej urządzenie automatycznie wybiera najlepszy dostępny kodek a następnie przetwarza sygnał dźwiękowy, eliminując straty jakości spowodowane kompresją. Technologia ta ma też inną zaletę – dzięki temu, że „pamięta” osiem urządzeń, z którymi  Go+Play Wireless choć raz współpracował, może się błyskawicznie połączyć z każdym z nich, ilekroć znajdzie się ono w zasięgu.

Kolumna czerpie dźwięk z każdego cyfrowego urządzenia korzystającego z technologii  Bluetooth (iPad, iPad mini, iPhone 5, iPod touch, iPod nano), łącznie ze smartfonem, tabletem z systemem Android lub Windows Mobile oraz telefonem BlackBerry.


Bogata  paleta dźwięków w średnim zakresie częstotliwości oraz szeroki wachlarz basów to efekt zastosowania dwóch przetworników średnioniskotonowych Atlas o mocy 30W każdy, które odtwarzają brzmienie prawie pozbawione zniekształceń. Szczegółowe, klarowne odtwarzanie górnych rejestrów to zasługa pary tweeterów (2x15W). Dzięki bi-amplifikacji każdy z wooferów i tweeterów wzmacniany jest oddzielnie. Z kolei cyfrowe wzmocnienie i cyfrowa obróbka sygnału (DSP) pozwalają uzyskać algorytm, który przy zasilaniu z sieci optymalizuje dynamikę całego systemu, a przy korzystaniu z wbudowanej baterii minimalizuje zniekształcenia. Stąd szerokie pasmo przenoszenia częstotliwości (40 Hz – 20kHz) i wysoka jakość dźwięku.


Urządzenie dysponuje dotykowym systemem sterowania, który doskonale komponuje się z wysmakowanym, prostym designem i elementami ze stali nierdzewnej. Dzięki niemu użytkownik może ustawiać głośność jednym dotknięciem palca. Do ładowania wbudowanej baterii służy port USB, który umożliwia również ładowanie iPada, iPhone’a oraz innych urządzeń przenośnych. Kolumnę wyposażono też w 3,5 mm gniazdo stereo mini jack.

Przeczytaj także:   ASUS Republic of Gamers prezentuje monitor dla graczy Swift PG278Q

Harman Kardon Go+Play Wireless dostępna jest w czarnej i białej wersji kolorystycznej, w cenie 1699 zł.

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]