Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/04/2013

Harman Kardon Go&Play Wireless

Najnowsza, bezprzewodowa wersja przenośnej kolumny i stacji dokującej HK Go&Play stanowi stylową alternatywę dla tych amatorów muzyki, którzy oczekują pełnej kompatybilności z ich cyfrowymi gadżetami, świetnego brzmienia i bezprzewodowej komunikacji.

 

Urządzenie wykorzystuje opracowaną przez Harmana technologię TrueStream, która optymalizuje odtwarzanie dźwięku, przesyłanego za pośrednictwem Bluetooth. Dzięki niej urządzenie automatycznie wybiera najlepszy dostępny kodek a następnie przetwarza sygnał dźwiękowy, eliminując straty jakości spowodowane kompresją. Technologia ta ma też inną zaletę – dzięki temu, że „pamięta” osiem urządzeń, z którymi  Go+Play Wireless choć raz współpracował, może się błyskawicznie połączyć z każdym z nich, ilekroć znajdzie się ono w zasięgu.

Kolumna czerpie dźwięk z każdego cyfrowego urządzenia korzystającego z technologii  Bluetooth (iPad, iPad mini, iPhone 5, iPod touch, iPod nano), łącznie ze smartfonem, tabletem z systemem Android lub Windows Mobile oraz telefonem BlackBerry.


Bogata  paleta dźwięków w średnim zakresie częstotliwości oraz szeroki wachlarz basów to efekt zastosowania dwóch przetworników średnioniskotonowych Atlas o mocy 30W każdy, które odtwarzają brzmienie prawie pozbawione zniekształceń. Szczegółowe, klarowne odtwarzanie górnych rejestrów to zasługa pary tweeterów (2x15W). Dzięki bi-amplifikacji każdy z wooferów i tweeterów wzmacniany jest oddzielnie. Z kolei cyfrowe wzmocnienie i cyfrowa obróbka sygnału (DSP) pozwalają uzyskać algorytm, który przy zasilaniu z sieci optymalizuje dynamikę całego systemu, a przy korzystaniu z wbudowanej baterii minimalizuje zniekształcenia. Stąd szerokie pasmo przenoszenia częstotliwości (40 Hz – 20kHz) i wysoka jakość dźwięku.


Urządzenie dysponuje dotykowym systemem sterowania, który doskonale komponuje się z wysmakowanym, prostym designem i elementami ze stali nierdzewnej. Dzięki niemu użytkownik może ustawiać głośność jednym dotknięciem palca. Do ładowania wbudowanej baterii służy port USB, który umożliwia również ładowanie iPada, iPhone’a oraz innych urządzeń przenośnych. Kolumnę wyposażono też w 3,5 mm gniazdo stereo mini jack.

Przeczytaj także:   Terminator Salvation z NVIDIA PhysX

Harman Kardon Go+Play Wireless dostępna jest w czarnej i białej wersji kolorystycznej, w cenie 1699 zł.


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Centrum Onkyo w Warszawie

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Onkyo PA-MC5500 – dziewięciokanałowy wzmacniacz mocy

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku