Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

18/06/2014

Hopscotch – programowanie dla dzieci? Łatwe i przyjemne!

Hopscotch to niezwykła aplikacja na iPada ucząca dzieci programowania. Bohaterami są zabawne rysunkowe postacie, które dzięki młodym adeptom kodowania ożywają. Nauka odbywa się na zasadzie przesuwania i upuszczania bohaterów oraz przypisywania im konkretnych poleceń.

Dzięki Hopscotch nauka programowania dla każdego dziecka może stać się pełną zabawy przygodą. Dzieci programują zachowanie rysunkowych postaci każąc im wykonywać konkretne czynności. Wszystko odbywa się metodą “drag and drop”, jest niezwykle proste i intuicyjne. Dzieci mają do dyspozycji domyślny wachlarz akcji dla swoich bohaterów (np. idź na spacer, nadymaj się jak balon, zatańcz, podskocz…) oraz mogą tworzyć własne. Akcje można edytować, zmieniać wartości i parametry. Można tworzyć własne ciągi przyczynowo-skutkowe lub korzystać z wbudowanych (np. jeżeli małpa spotka ciatstko może podskoczyć, zacząć się trząść, zniknąć itp., itd.). Postaci wykonują także konkretne akcje pod wpływem obracania ipadem, potrząsania nim a nawet krzyczenia do niego.

Hopscotch

Hopscotch pozwala na tworzenie prostych gier, animacji i historyjek. Uczy rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia i podstawowych zasad programowania. A także tego, że programowanie może być łatwe i przyjemne. Jeżeli ktoś ze swoją pociechą zetknął się z np. Scratchem, to Hopscotch na pewno mu się spodoba!

Hopscotch - Coding for kids 2014-06-18 11-40-47 2014-06-18 11-41-05

Ale po co uczyć dzieci programowania? Technologia jest wszechobecna w naszym codziennym życiu, szczególnie dla najmłodszych, dla których stanowi niejako środowisko naturalne. Warto więc pokazać im, jak ono funkcjonuje i jakie są jego fundamenty. Ucząc dzieci programowania przesuwamy środek ciężkości i sprawiamy, że są nie tylko konsumentami przygotowanych przez kogoś treści, ale same tworzą i są znacznie bardziej kreatywne. Autorzy aplikacji podają jeszcze jeden powód – większość atrakcyjnych zawodów w przyszłości będzie wymagała umiejętności programowania.

Hopscotch coding

Bez względu na pobudki, Hopscotch to naprawdę dobrze zaprojektowana aplikacja, która z pewnością przyniesie wam i waszym dzieciom znacznie więcej pożytku niż kolejna gra wideo.

Przeczytaj także:   Ile cyberprzestępcy zarabiają na swoich atakach?

Aplikacja jest tylko na iPada i póki co jest darmowa! Można ją pobrać z App Store , natomiast strona w internecie jest pod tym adresem.


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Plus: smartfon i tablet w jednym abonamencie

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Nokia N86 8MP oraz Nokia E52 w sprzedaży

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku