20/06/2014

Nowy Windows Phone – KIN

Firma Microsoft wprowadziła nowy Windows Phone – KIN – zaprojektowany specjalnie dla osób, które udzielają się na stronach społecznościowych. KIN to unikatowe rozwiązanie łączące funkcje telefonu, usługi internetowe i komputera PC za sprawą nowych funkcji: Loop, Spot i Studio. Sprzedaż nowego telefonu rozpocznie się w maju tego roku.

Telefon KIN powstał we współpracy Verizon Wireless, Vodafone i Sharp Corporation. Pierwsze egzemplarze trafią do sprzedaży w sieci Verizon Wireless w Stanach Zjednoczonych już w maju. Vodafone rozpocznie jego sprzedaż w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii jesienią tego roku.

„Ściśle współpracując z partnerami, dostrzegliśmy okazję do stworzenia telefonu, który ułatwia dzielenie się wiadomościami z bliskimi na miarę pokolenia sieci społecznościowych,” – powiedział Robbie Bach, prezes działu Entertainment and Devices Division w firmie Microsoft. –„Zbudowaliśmy telefon KIN dla ludzi, którzy maja potrzebę bycia w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi i chcą dzielić się swoimi wrażeniami z innymi. Pokolenie społecznościowe chce i potrzebuje więcej funkcji w swoich telefonach. KIN to miejsce, w którym można udostępnić wszystkie interesujące nas informacje ważnym dla nas osobom”.

Nowy rodzaj telefonu

Sieci społecznościowe są wplecione w osnowę telefonu. KIN ma prosty, zabawny interfejs, który pomaga użytkownikom publikować „własną gazetę” codziennego życia przez skupienie się na ważnych rzeczach i osobach, a nie na menu oraz ikonach. Unikatowa konstrukcja sprzętowa została opracowana we współpracy z firmą Sharp w celu stworzenia nowego rodzaju telefonu społecznościowego. Dostępne są dwa modele o nazwach KIN ONE i KIN TWO. Oba są wyposażone w ekran dotykowy i wysuwaną klawiaturę. ONE jest mały i kompaktowy, doskonale mieści się w kieszeni i można obsługiwać go jedną rękę. TWO ma większy ekran i klawiaturę, a także więcej pamięci, aparat o wyższej rozdzielczości oraz możliwość rejestrowania wideo HD. Aparaty o rozdzielczości 5 i 8 megapikseli wbudowane odpowiednio w ONE i TWO zaprojektowano pod kątem użycia w słabym świetle – oferują stabilizację obrazu i jasną lampę błyskową LumiLED.

Nowy sposób udostępniania informacji

Główny ekran telefonu, który nosi nazwę KIN Loop, zawsze przedstawia aktualne informacje o tym, co dzieje się w społecznościowym świecie użytkownika. KIN automatycznie łączy w jednym miejscu dane z serwisów Microsoft i firm trzecich, takich jak Facebook, MySpace i Twitter, ułatwiając podtrzymywanie kontaktów. Klienci mogą również wybrać ulubione osoby, a KIN będzie automatycznie przypisywał wysoki priorytet ich aktualizacjom statusu, wiadomościom, źródłom danych i zdjęciom. Kolejna unikatowa funkcja, KIN Spot, to nowy sposób na dzielenie się tym, co dzieje się w świecie użytkownika. Pozwala ona skupić się przede wszystkim na ważnych rzeczach i osobach, a nie na używanych aplikacjach. Wideo, zdjęcia, wiadomości tekstowe, strony WWW, aktualizacje położenia i statusu można udostępniać poprzez przeciąganie ich w jeden obszar o nazwie Spot. Kiedy cała treść i wszystkie osoby znajdą się w „spocie”, użytkownik może wybrać sposób udostępniania i rozpocząć „nadawanie”.

Twój telefon w sieci

KIN Studio to telefon w sieci. Niemal cała treść utworzona w telefonie jest dostępna przez Internet z poziomu dowolnej przeglądarki. Zdjęcia i wideo nie są już uwięzione w telefonie lecz prezentowane online na wizualnej osi czasu, która ułatwia przeglądanie i udostępnianie innym. KIN Studio automatycznie tworzy kopie zapasowe wiadomości SMS, historii połączeń, zdjęć, wideo i kontaktów oraz prowadzi spersonalizowany dziennik cyfrowy, ułatwiając użytkownikowi cofnięcie się w czasie w celu przypomnienia sobie szalonego weekendu lub niedawnych urodzin. KIN Studio oferuje też mnóstwo miejsca na przechowywanie zdjęć, wideo, kontaktów i wiadomości, aby użytkownik nie martwił się, że utraci cenne wspomnienia, ponieważ zabraknie mu pamięci w telefonie.

Muzyka i nie tylko

KIN będzie pierwszym telefonem Windows Phone obsługującym serwis Zune, w tym muzykę, wideo, radio FM i odtwarzanie podcastów. Klienci z abonamentem Zune Pass używający oprogramowania Zune w swoich komputerach PC mogą słuchać milionów piosenek z Zune Marketplace albo wczytać swoją osobistą kolekcję. KIN ma również inne funkcje, które powinien oferować telefon, w tym bogatą przeglądarkę z możliwością udostępniania stron sieciowych, wyszukiwanie lokalne i internetowe w serwisie Bing oraz czytnik wiadomości RSS do ściągania informacji o wydarzeniach i osobach.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...