20/06/2014

Słynny stworek Om Nom w darmowej wersji online

Popularna gra, „Cut the rope” jest już dostępna za darmo w wersji online. Za sprawą zastosowania w niej języka HTML5 oraz wykorzystania funkcji Internet Explorer 9 i systemu Windows 7, internetowa gra oferuje możliwości, które wcześniej były nierozerwalnie związane z tradycyjnymi aplikacjami. „Cut the Rope” jest dostępna na stronie www.cuttherope.ie.

 

 

Idea gry jest prosta: Om Nom [z ang. Mniam Mniam], uroczy zielony potworek, jest głodny, a zadanie gracza polega na takim manipulowaniu linami, dmuchawkami i bańkami powietrza za pomocą myszy, aby karmić potworka słodyczami i zbierać gwiazdki zwiększające wynik punktowy. Gra zanotowała już ponad 60 milionów pobrań, co powinno być ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy jeszcze jej nie znają.


Tak jak wiele innych internetowych aplikacji, w przypadku których Microsoft miał możliwość współpracy z najlepszymi programistami, również Om Nom jest w całości napisany w języku HTML5. Wystarczy przeglądarka internetowa i sporo wolnego czasu, aby za darmo bawić się jedną z najpopularniejszych na świecie gier.

Dzięki Windows 7 i opcji przyspieszenia sprzętowego obsługiwanej przez ten system i przeglądarkę IE9, „Cut the Rope” oferuje takie samo bogactwo wrażeń wizualnych i grywalność, co oryginalna aplikacja. Co więcej, po przypięciu gry do paska zadań w Windows 7, za pomocą funkcji Pinned Sites, przeglądarka IE9 dostosowuje swój wygląd i działanie do gry, otwierając unikalne poziomy niedostępne w żadnej z poprzednich wersji programu, dzięki czemu stworek Om Nom może się najeść słodyczy do syta.

Możliwości te są dostępne dzięki współpracy twórców wersji online z profesjonalnymi programistami HTML5 z firmy Microsoft. Efekty tej współpracy nie tylko pokazują piękno sieci Web, ale także świadczą o jej szybkości, interaktywności i bogactwie. Gra nie wymaga żadnych dodatków ani wtyczek i w pełni wykorzystuje wszystkie zalety HTML5: grafikę renderowaną za pomocą funkcji canvas, dźwięk i obraz w przeglądarce, style CSS3 oraz indywidualny charakter czcionek WOFF i niestandardowych kursorów. Dzięki temu coraz większa liczba osób z całego świata może korzystać z aplikacji online niczym nieróżniących się od środowiska oryginalnej gry.

W „Cut the Rope” można zagrać już dziś na stronie www.cuttherope.ie. Programiści z ZeptoLab przygotowali na początek 25 poziomów, a kolejne etapy są już w drodze. Gra dodatkowo została zintegrowana z serwisami Facebook i Twitter, więc swoimi sukcesami w karmieniu Om Noma można dzielić się z przyjaciółmi. Ponieważ gra została wykonana zgodnie ze standardem HTML5, działa w każdej nowoczesnej przeglądarce obsługującej ten język. Jednak jest kilka poziomów, które
do odblokowania wymagają przypięcia strony do paska zadań za pomocą IE9. Przeglądarkę tę można pobrać ze strony www.beautyoftheweb.com.

Aby dowiedzieć się, jak programiści z Pixel Lan i ZeptoLab wspólnie pracowali nad przekształceniem jednej z najpopularniejszych na świecie aplikacji w grę online, warto poznać kulisy ich pracy:
http://www.cuttherope.ie/dev/
Zachęcamy również do obejrzenia zamieszczonego tam krótkiego filmu, w którym twórcy rozmawiają
o drodze, jaką stworek Om Nom pokonał, aby dostać się do sieci.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...