02/07/2014

Oglądamy coraz więcej wideo na urządzeniach mobilnych!

Ponad 65% internautów ogląda wideo na urządzeniach mobilnych przynajmniej raz w tygodniu! Według firmy Ericsson aż 50% ruchu w sieciach mobilnych w 2019 roku będzie generowało wideo.

Wideo to największa i najszybciej rosnąca kategoria ruchu w sieciach mobilnych. Analiza Ericsson Mobility Report wskazuje, że w 2019 roku wideo będzie odpowiadać za połowę ruchu w sieciach komórkowych. Użytkownicy smartfonów konsumują wideo w różnych formach: streamingu, filmów, programów TV, klipów generowanych przez użytkowników , telefonii wideo.

ericsson_wideo_raport

 

Zwiększająca się konsumpcja danych przez użytkowników (napędzana głównie przez transmisję wideo) oraz rosnąca liczba subskrypcji na smartfonach to główne czynniki powodujące wzrost ruchu w sieciach mobilnych. Ericsson przewiduje, że wzrost ruchu osiągnie w latach 2013-2019 skumulowany roczny wskaźnik wzrostu na poziomie 45%. To oznacza, że ilość transferowanych danych mobilnych w 2019 roku będzie 10-krotnie większa niż obecnie (samo wideo wzrośnie 13-krotnie).

Przeciętny użytkownik smartfona przesyła 650 MB danych miesięcznie. Ericsson prognozuje, że w 2019 roku każda osoba korzystająca ze smartfona prześle średnio 2,5 GB danych miesięcznie, a globalny miesięczny ruch w sieciach mobilnych osiągnie pułap 12 eksabajtów.

Rosnąca popularność wideo 4K również znajdzie odzwierciedlenie w ruchu w sieciach mobilnych. Bezproblemowe przesłanie materiału wideo 4K wymaga połączenie o przepustowości 10-15 MB/s.

Wideo – dlaczego rośnie?

  • Coraz więcej urządzeń umożliwiających odtwarzanie wideo.
  • Lepsza dostępność treści wideo wysokiej jakości w internecie.
  • Operatorzy uruchamiają swoje serwisy wideo, mobile TV, etc. lub wchodzą w partnerstwo z dostawcami treści (przykład Vodafone UK i Netflixa).
  • Lepsza jakość sieci mobilnej – wyższe prędkości i mniejsze opóźnienie.
  • Możliwość oglądania wideo na dowolnym urządzeniu – smartfon, tablet, laptop – te same aplikacje (spójny interface, user experience)

 

Źródło: inf. prasowa firmy Ericsson

Przeczytaj także:   NaviExpert zwycięzcą Wielkiego Testu Nawigacji

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]