09/07/2014

Pięć gadżetów, które musisz zabrać na wakacje

Wakacje to czas, gdy powinniśmy zrobić sobie technologiczny post i odstawić nasze urządzenia mobilne. Osobiście jednak tego nie robię i na czas wypoczynku mój smartfon staje się  kieszonkowym centrum informacji turystycznej, mapą i aparatem fotograficznym. Mam dla was pięć gadżetów, które uczynią wasz telefon jeszcze przydatniejszym.

 

1. Plecak Xtorm Solar Power Helios Plus

Na początek zupełna nowość, unikalny plecak Xtorm Solar Power Helios Plus z wbudowanym 4 watowym ogniwem fotowoltanicznym. Nowatorski design, funkcjonalność, wbudowane ogniwo oraz power bank o pojemności 11000mAh. Zapewni on energię dla Twojego urządzenia mobilnego podczas biwaku, górskiej wędrówki lub zwiedzania miasta. Zaledwie 2 godziny ekspozycji plecaka na światło słoneczne wystarczą, by w pełni naładować akumulator plecaka. Zawsze możesz też skorzystać z ładowania USB lub ładowarki sieciowej.

 

2. Power Bank Lepowe Moonstone 6000

Jeżeli mamy pochmurny dzień, a tym bardziej nie zabraliśmy naszego solarnego plecaka, nie ma obawy. W przypadku wyczerpania baterii z pomocą przyjdzie nam Lepowe Moonstone 6000. Wysoka jakość wykonania, świetna kolorystyka (pięć kolorów) oraz przyzwoite parametry czynią go bardzo przydatnym gadżetem. Oryginalnie zaprojektowany do ładowania smartfonów, spokojnie poradzi sobie z naładowaniem tabletu i aparatu fotograficznego. Podwójny port USB pozwala podłączyć dwa urządzanie na raz, a wskaźnik naładowania poinformuje o tym ile “prądu” zostało w Twojej baterii. Moonstone w zestawie dostarczony jest z kablem mini-usb oraz super wygodnym filcowym etui.

 

3. Catalyst Waterproof

Ilu z was zamoczyło lub wręcz utopiło swojego smartfona podczas pobytu nad wodą, basenem lub przy fontannie? Koniec problemu! Catalyst Waterproof to etui, które zabezpieczy twojego iPhone’a (lub Samsunga) przed zalaniem. Mało tego, możesz z nim zanurkować do 5 metrów i używać swojego smartfona, jako podwodnego aparatu lub kamery (certyfikat szczelności IP-68). Sprytny system uszczelek przylega do naszego ekranu tak dobrze, że w zupełności wystarcza i nie wymaga żadnej dodatkowej szybki.

 

4. Thermodo

Innym ciekawym rozwiązaniem dla osoby, która będzie spędzała dużo czasu na zewnątrz będzie Thermodo. Zgrabny adapter do naszego smartfona, działający pod systemami iOS oraz Android, który w połączeniu z darmową aplikacją (do pobrania z Google Play i Apple iStore ) zamieni twojego smartfona w przenośny termometr. To bardzo poręczne, gdy nocujesz pod gołym niebem albo chcesz prowadzić dziennik wyprawy. Można go używać jako breloka do kluczy. Jego obsługa jest bardzo prosta, wystarczy go podłączyć do gniazda słuchawkowego naszego telefonu i można dokonać pomiaru temperatur. Ciekawostka: Thermodo to projekt sfinansowany dzięki platformie Kickstarter.

 

5. Adapter Skross MUV

Na koniec dla tych wszystkich, którzy wybierają się za granicę: super przydatny adapter podróżny Skross MUV, który pozwoli Wam na podłączenie się do gniazdka w 150 krajach. Wyposażony w dwa porty USB pozwala na ładowanie smartfona lub tabletu (moc 2100 mA ) i równoczesne korzystanie z gniazda elektrycznego. Dzięki patentowanemu systemowi All-in-one obsługa adaptera jest łatwa i bezpieczna.

Autor: Michał Kosmowski
(przedsiębiorca, inwestor, założyciel agencji interaktywnej mki.pl, sklepu interetowego geekee.pl i entuzjasta nowych technologii. Prywatnie tata Franka.)

Udostępnij ten artykuł...