08/07/2014

ZyXEL prezentuje 48 portowy, gigabitowy przełącznik zarządzany przez WWW

ZyXEL poszerza swoją ofertę przełączników o urządzenie GS‑1548 – 48 portowy przełącznik warstwy drugiej, wyposażony w zaawansowane funkcje zarządzania przez WWW. GS-1548 został zaprojektowany z myślą o przedsiębiorstwach, którym oprócz wysokich wymagań w kwestiach bezpieczeństwa, jakości usług i szerokości pasma, zależy także na łatwym w zarządzaniu sprzęcie, do obsługi którego nie potrzeba rozległego zaplecza IT.

Aby poradzić sobie z różnorodnymi wymaganiami sieci firmowych, GS-1548 został wyposażony w 40 gigabitowych portów na skrętkę Fast Ethernet oraz 4 porty RJ-45/SFP, zapewniających stabilną łączność 96 Gb/s. Wielofunkcyjność urządzenia oraz intuicyjny interfejs zarządzania przez WWW, pozwalają na łatwe wdrożenie w praktycznie każdej sieci.

Łatwe zarządzanie

Tradycyjne przełączniki z interfejsem WWW ułatwiają zarządzanie, ale nie eliminują jego złożoności, co jest największym problemem dla przedsiębiorstw nie posiadających rozległego zaplecza IT. GS-1548 oferuje ulepszony, intuicyjny interfejs WWW z funkcjami ułatwiającymi zarządzanie siecią. Dzięki najnowszej platformie sprzętowej, wspieranej przez inteligentną technologię ACL, funkcje automatycznego zapobiegania atakom DoS i automatycznej optymalizacji VoIP zapewniają bezproblemowe działanie sieci, przy wysokim stopniu bezpieczeństwa i zoptymalizowanej łączności VoIP.

Automatyczna optymalizacja VoIP

Choć technologia VoIP pozwala na usprawnienie komunikacji i zmniejszenie firmowych wydatków, źle skonfigurowane urządzenia często zniechęcają użytkowników do tej formy telefonii. Funkcja „Auto VoIP”, w którą wyposażony jest GS-1548, pozwala na ustalenie najwyższego priorytetu dla pakietów VoIP i w konsekwencji zagwarantowanie najwyższej jakości dźwięku. Urządzenie pozwala również na ustalenie czterech kolejek priorytetowych oraz kontrolę ruchu na poziomie portów, dla zapewnienia wysokiej wydajności i jakości.

Automatyczna ochrona przed atakami DoS

Zautomatyzowana funkcja ochrony przed atakami DoS stanowi odpowiedź na oczekiwania firm sektora SMB, które nie zawsze mogły pozwolić sobie na kompleksowe zabezpieczenie sieci. Po uruchomieniu funkcji „Auto DoS Attack Prevention”, GS-1548 wykrywa typowe ataki sieciowe i skutecznie im zapobiega. Urządzenie pozwala także na ochronę przed eskalacją ruchu rozgłoszeniowego, wspiera obsługę wirtualnych sieci LAN (VLAN) w standardzie 802.1Q oraz pozwala na zabezpieczanie dostępu do portów przełącznika (port security). Funkcje te znacznie podnoszą bezpieczeństwo sieci.

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...