Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/08/2014

6 kroków do poprawy widoczności strony internetowej

Prowadząc biznes w internecie kluczową kwestią jest zadbanie o to, by nasza strona była widoczna w wynikach wyszukiwarki. Dzięki temu możemy dotrzeć z informacją o firmie do potencjalnych nabywców oferowanych przez nas produktów bądź usług. Co jednak zrobić, gdy nasza strona nie jest widoczna w wynikach wyszukiwania?

Poniżej znajduje się 6 kluczowych kroków, których zastosowanie poprawi widoczność strony w internecie.

352249_90181. Wybór słów kluczowych
Słowa kluczowe to wyrażenia, które internauci wpisują w wyszukiwarkę, szukając produktów, usług czy po prostu informacji. Ich odpowiedni dobór jest jednym z czynników wpływających na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Przede wszystkim powinny to być słowa związane z działalnością firmy – jej usługami lub produktami.

2. Zadbanie o wartościową treść strony
Aby strona była bardziej atrakcyjna zarówno dla człowieka, jak i wyszukiwarki, powinna zawierać wartościową treść. Tekst na niej zawarty powinien być użyteczny, przejrzysty i czytelny – dopasowany do odbiorcy. Należy pamiętać o zawarciu w nim wybranych wcześniej słów kluczowych, na które strona ma pojawiać się w wynikach wyszukiwania. Ważne jest również, aby unikać kopiowania tekstów z innych stron. Przede wszystkim należy pamiętać, że takie działanie skutkuje brakiem efektywności oraz utratą zaufania klientów. Niezwykle istotny jest aspekt merytoryczny treści oraz jej oryginalność. Jeśli strona zaciekawi odbiorcę, to dłużej na niej pozostanie i tym samym chętniej do niej wróci czy podzieli się nią ze znajomymi na portalu społecznościowym.

3. Kampania PPC
„Pay Per Click” to rodzaj reklamy wyświetlanej w formie banneru albo linka np. w wyszukiwarkach internetowych czy stronach wydawców AdSense. Przy planowaniu kampanii ważne jest, aby zadbać o komunikat reklamowy. Musi być on przejrzysty, jednoznaczny i odpowiadający na potrzeby klienta. Tą krótką treścią (zazwyczaj są to maksymalnie trzy zdania) powinno się wskazać potencjalnemu klientowi, dlaczego ma odwiedzić akurat tę stronę, a nie inną. Taka forma reklamy zwiększa rozpoznawalność marki, buduje poczucie, że dany produkt jest lepszy od innych, a firma może być postrzegana jako lider na rynku.

Przeczytaj także:   Komórka – telefon, a może coś więcej?

4. Utworzenie fanpage’a na portalu społecznościowym
Fanpage to wizytówka firmy na portalu społecznościowym, umożliwiająca komunikację z użytkownikami. Obecnie platformy takie, jak Facebook, Instagram czy Pinterest swoją popularnością biją rekordy i są idealnym miejscem do pozyskiwania nowych klientów. Fanpage daje możliwość przedstawienia firmy w mniej oficjalnym tonie niż strona internetowa, na której zazwyczaj umieszczana jest oferta i kompetencje. Na koncie społecznościowym można dzielić się ciekawostkami związanymi z branżą, publikować zdjęcia np. z imprez firmowych czy organizować konkursy dla klientów. Po przez takie działanie firma może nawiązać relacje z klientami pozwalając się poznać oraz niwelując dystans.

1260785_844810555. Optymalizacja strony
Przy tworzeniu strony internetowej bardzo ważne jest, aby była ona nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również miała przejrzystą strukturę. Jest to jeden z elementów wpływający na widoczność strony. Im bardziej uporządkowany zapis, tym szybciej i łatwiej poruszają się po niej roboty. Przy budowie witryny warto jednak pamiętać, że najważniejsze jest komfortowe poruszanie się po niej dla zwykłego użytkownika. Pomagają w tym takie rzeczy jak zakładki, możliwości powrotu do strony głównej, a także przejrzyste menu.


6. Analiza działań konkurencji

Aby poprawić widoczność strony internetowej warto pamiętać o konkurencji. Analiza jej działań może dostarczyć nam wielu interesujących i istotnych informacji. Dane, takie jak rodzaj słów kluczowych czy teksty reklamowe kampanii PPC, dają nam obraz strategii marketingu internetowego konkurencji. Na tej podstawie możemy zaobserwować, czym wyróżniamy się na jej tle i co moglibyśmy poprawić.

Autor: Anna Garwolińska
New Business & PR Manager SEMSTORM


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Premiera nowych produktów GIGABYTE

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   E-sklepy coraz bardziej zadłużone

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku