Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

19/08/2014

Fotografia rodzinna – musisz być w stałym związku

Dla blisko połowy młodych Polaków (w wieku od 18 do 34 lat) spotkania rodzinne, organizowane w celu wykonania zdjęcia grupowego to podstawa tworzenia familijnej historii. Aby móc znaleźć się na pamiątkowej fotografii, poza więzami krwi, podstawą jest stały związek.

Śluby stanowią temat prawie jednej trzeciej (32%) wszystkich wykonywanych portretów rodzinnych. Co czwarty z nas jest skłonny zaprosić partnera do familijnego zdjęcia pod warunkiem, że para jest ze sobą ponad rok lub mieszka ze sobą na stałe, a dla 17% niezbędne są zaręczyny – wynik z badania przeprowadzonego przez firmę Nikon.

Fotografia rodzinna to dla młodych Polaków ważny element tworzenia i dokumentowania historii rodu – tak twierdzi 45% badanych w wieku od 18 do 34 lat. Jednocześnie prawie jedna trzecia (30%) przyznaje, że nie wykonuje takich zdjęć regularnie i chciałaby robić je częściej. Nie każdy może jednak dostąpić zaszczytu i znaleźć się na rodzinnym portrecie. Poza więzami krwi, podstawą jest stały związek. Śluby stanowią temat prawie jednej trzeciej (32%) wszystkich wykonywanych portretów rodzinnych, 25% z nas jest skłonnych zaprosić partnera do familijnego zdjęcia pod warunkiem, że para jest ze sobą ponad rok lub mieszka ze sobą na stałe, a dla 17% warunkiem koniecznym są zaręczyny. Tylko 6% badanych chciałoby mieć na rodzinnym zdjęciu swojego chłopaka lub dziewczynę, jednak blisko co piąty z nas (19%) schowałby zdjęcie rodzinne po rozpadzie swojego związku.

222222

Z badania firmy Nikon wynika, że najważniejszymi osobami na rodzinnych portretach są seniorzy rodu – tak uważa 44% ankietowanych. Wśród bohaterów familijnych fotografii pojawiają się również zwierzęta. Swojego pupila na zdjęciu umieszcza 8% badanych.

Za wykonanie rodzinnego portretu odpowiedzialne jest najczęściej najmłodsze pokolenie (18-34 lata), które robi 38% fotografii tego typu. Poszukując inspiracji w wyborze właściwej pozy do zdjęcia, europejskie rodziny chętnie wzorują się na rodach królewskich.

Przeczytaj także:   ARISTO vision i685 - dla wymagających

(RED/Nikon)


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   ARISTO vision i685 – dla wymagających

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku