Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/08/2014

Frost & Sullivan: Tablety mają szansę wypełnić lukę między laptopami a smartfonami

Wykorzystywanie smartfonów i laptopów przez duże firmy jest powszechne. Prawie trzy czwarte organizacji zapewnia swoim pracownikom służbowe laptopy (74 procent) i smartfony (71 procent). Natomiast tablety są oferowane przez niespełna połowę (47 procent) zbadanych firm, ale urządzenia tego typu będą zyskiwać na popularności w ciągu najbliższych 3 lat, ponieważ wiele bardziej wymagających aplikacji mobilnych będzie przenoszone na tablety.

Według analizy Frost & Sullivan (globalnej firmy doradczej), “Przyszłość urządzeń mobilnych z perspektywy klienta – Stany Zjednoczone i Europa”, wynika, iż do 2016 roku wykorzystanie smartfonów spadnie z obecnych 66 do 58 procent, natomiast w przypadku tabletów oczekiwany jest wzrost z 49 do 56 procent. Co ciekawe, choć prawie 60 procent organizacji dopuszcza podłączanie prywatnych urządzeń do korporacyjnej sieci, to zaledwie czterech spośród dziesięciu menedżerów IT potwierdza, że w ich firmach obowiązuje formalna polityka „przynieś własne urządzenie do pracy” (ang. bring your own device, BYOD).

tablet-smartfon

Formalna polityka BYOD jest stosowana w około 58 procent dużych firm, ale tylko 20 procent małych firm ma unormowaną politykę tego typu. zauważa Karolina Olszewska, analityk Frost & Sullivan.  – Najpowszechniej stosowaną metodą wdrażania polityki BYOD jest wykorzystanie rozwiązań technologii sieciowych (67 procent) oraz zarządzanie urządzeniami mobilnymi (61 procent).

Ranking firmowych urządzeń mobilnych szybko się zmienia, czego przykładem może być zadziwiająca ekspansja sprzętu z systemem Android, który jest obecnie najczęściej wybieranym (56 procent) systemem operacyjnym w firmowych urządzeniach mobilnych. Na kolejnych miejscach plasują się iOS (41 procent), Windows Mobile (30 procent) i BlackBerry (28 procent). O ile w sektorze bankowości, finansów i ubezpieczeń smartfony wykorzystywano najintensywniej do celów biznesowych, co potwierdziło badanie rynków wertykalnych przeprowadzone w 2013 roku, to już w segmencie tabletów na pierwszym miejscu znalazła się branża produkcyjna.

Przeczytaj także:   Robert Lewandowski ambasadorem marki Huawei

Łącznie 62 procent pracowników korzysta z tradycyjnych stacjonarnych miejsc pracy w biurze. Pracownicy mobilni stanowią 22 procent, zaś pracownicy zdalni pozostałe 16 procent.stwierdza Olszewska.  – Wprawdzie ten trend nie powinien się drastycznie zmienić w ciągu najbliższych trzech lat, ale liczba stacjonarnych pracowników biurowych będzie spadać, natomiast liczba pracowników mobilnych i zdalnych rosnąć. To otwiera nowe możliwości dla rynku smartfonów i tabletów.

(RED)


Hit z gwiazdą Stranger Things w CDA Premium

Polska platforma VOD nie zwalnia tempa. Już w najbliższy czwartek zobaczymy tam film pt. “Sex to nie grzech”. Amerykański hit z Natalią Dyer, gwiazdą Stranger Things, w CDA Premium od 19 listopada. Przeczytaj także:   Od dzisiaj posiadacze kart MasterCard mogą płacić z Apple Pay

Ile kosztuje i gdzie kupić Nintendo Switch?

Nintendo na rynku konsoli do gier jest niekwestionowaną legendą. To właśnie Nintendo u samego zarania gier wideo wyznaczało kurs rozwojowy całego rynku. To firma znacząca w świecie gier od początku jego powstania. Kultowe Nintendo jest z nami także dziś z minikonsolami Switch. Przeczytaj także:   Toshiba NB250 – netbook z 8-godzinną baterią

Plus buduje sieć 5G w całej Polsce

Plus rozbuduje sieć 5G we wszystkich obecnych i byłych miastach wojewódzkich oraz miejscowościach leżących w ich pobliżu. Łącznie w zasięgu sieci 5G Plusa znajdzie się ponad 150 miejscowości i ponad 11 mln mieszkańców. W maju 2020 roku w 7 miastach na 100 nadajnikach ruszyła pierwsza w Polsce sieć 5G Plusa na częstotliwości 2600 MHz TDD. […]

Techcity na Facebooku